XXIII Ogólnopolska Konferencja Podatkowa „Współczesne wyzwania dla systemu prawa podatkowego”

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zaprasza do wzięcia udziału w XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej “Współczesne wyzwania dla systemu prawa podatkowego”, która odbędzie się w dniach 26-27 października 2022 r. w formie hybrydowej.

Jest to jedna z największych konferencji w Polsce o tej tematyce, która od lat tworzy forum wymiany wiedzy i doświadczenia z zakresu prawa podatkowego.

Tegoroczna edycja wydarzenia składa się z wykładów, debaty eksperckiej oraz warsztatów. Ma na celu przeprowadzenie dyskusji o najistotniejszych problemach, które pojawiły się w świecie prawa podatkowego w aspekcie krajowym i międzynarodowym na przestrzeni 2021 i 2022 roku.

Podczas konferencji eksperci:
– Podatki a sytuacja na świecie,
– Rozwiązania technologiczne w systemie podatkowym,
– Rewolucje i ewolucje w prawie podatkowym,

Tematy jakie zostaną poruszone to m.in. : tarcze antyinflacyjne, opodatkowanie towarów przewożonych przez granicę z Ukrainą, uproszczenia podatkowe w 2022 roku, Nowy Ład w Polsce, estoński CIT, przeformułowanie sposobu opodatkowania, krajowy system e-faktur, podatek u źródła, zmiany w prawie celnym, obniżone stawki podatku VAT.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aplikanci adwokaccy oraz doradcy podatkowi otrzymają punkty szkoleniowe za uczestnictwo w wydarzeniu.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/4SQYqNELO

Link do zapisów:
https://rejestracja.elsa.org.pl/formularz/1675