Występuj z pasją! Czyli jak skutecznie przemawiać

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Center For American Studies oraz Center For European Studies mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym kursie pt. „Występuj z pasją! Czyli jak skutecznie przemawiać”.
Cel kursu jest prosty: poznasz techniki i narzędzia niezbędne do przygotowywania oraz wygłaszania skutecznych wystąpień publicznych.
Skutek? Przekonany adresat Twojego przemówienia: sąd, klient, zarządzany zespół, pracodawca lub słuchacze wystąpienia na brażowej konferencji… i nie tylko!
Kurs „Występuj z pasją” rozpoczyna się w piątek, 23 kwietnia 2021 o godzinie 18:00, zaś kończy w niedzielę, 25 kwietnia 2021 o godzinie 15.30.

➡️???????? ??????
Ponieważ nasz certyfikowany kurs „Występuj z pasją!” prowadzony przez mgr Hannę Wiczanowską – prawniczkę oraz certyfikowaną trenerkę wystąpień publicznych i mówczynię nagradzaną na konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej – ma ściśle praktyczny charakter.
• Poznasz skuteczne narzędzia przygotowywania i wygłaszania rozmaitych wystąpień publicznych
• Zrozumiesz zależności pomiędzy poszczególnymi elementami Twojego wystąpienia
• Zdobędziesz umiejętność definiowania celu Twojego wystąpienia oraz analizy potrzeb widowni docelowej
• Zrozumiesz wpływ uniwersalnego narzędzia – storytellingu – na odbiór konkretnego przemówienia
• Poznasz różnorodne struktury rozwinięcia i ich związek z celem danego wystąpienia
• Zdobędziesz umiejętność doboru adekwatnych narzędzi retorycznych

➡️?????? ?????????? ??????? ?????
Moduł nr 1: Przemawiaj z celem
(Piątek 18.00-20.15)
A. Jak zaczyna się moje przemówienie – pytania: dlaczego? i po co?
B. Cel ogólny – czyli o 4 głównych typach przemówień
C. Cel szczegółowy – czyli jaką wartość dam swojej widowni?
D. Dla kogo przemawiam? – czyli o analizie audytorium i jego potrzeb
Moduł nr 2: Podróż bohatera, czyli o storytellingu
(Sobota 10.30-12.30)
A. Dlaczego storytelling?
B. Kluczowe elementy historii
C. Bohater wyrusza w podróż, czyli o strukturze storytellingu słów kilka…..
Moduł nr 3: Przemawiaj ze strukturą
(Sobota 12.30-15.30)
A. Przykuwający uwagę wstęp i frapujące zakończenie
B. Struktury rozwinięcia i ich zależność z celami przemówienia?
C. Jak to połączyć? – czyli o przejściach słów kilka…
Moduł nr 4: Wspieraj swój cel, czyli o narzędziach retorycznych
(Niedziela 10:30-12:00)
A. Język
B. Mowa ciała
C. Operowanie głosem i pauzami
Moduł nr 5: Sesja przemówień
(Niedziela 12:00-15:30)
Sesja ta będzie polegać na zaprezentowaniu przez każdego z uczestników około pięciominutowego przemówienia na dowolny temat, z wykorzystaniem technik oraz narzędzi poznanych podczas kursu. W ramach tej sesji uczestnicy otrzymają kompleksową informację zwrotną nie tylko od prowadzącej, lecz także od innych uczestników szkolenia. Walorem tej części nie jest zatem jedynie możliwość przećwiczenia wiedzy i utrwalenia umiejętności nabytych w toku kursu, lecz także uzyskania spersonalizowanej informacji zwrotnej, a zarazem wzmocnienie własnej świadomości mówcy poprzez udzielanie feedbacku innym uczestnikom zajęć. Założeniem kursu jest zapewnienie uczestnikom przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni dla wzmacnienia swoich umiejętności z zakresu wystąpień publicznych oraz możliwości wysłuchania konstruktywnej i motywującej informacji zwrotnej.

➡️???????Ł? ???????
Każdy uczestnik kursu otrzyma obszerny zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki przemawiania publicznego, dostępnych również po zakończeniu kursu.

➡️???????Ą??
Hanna Wiczanowska to prawniczka, trener i mentor z zakresu przemawiania publicznego oraz technik ewaluacji (krytycznej i motywującej oceny wystąpień publicznych).
Hanna Wiczanowska jest zaawansowanym Srebrnym Mówcą (ACS) oraz Zaawansowanym Brązowym Liderem (ALB) według certyfikacji organizacji Toastmasters International oraz certyfikowany trener biznesu. Zaufali jej między innymi: Jeronimo Martins Polska S.A., GlaxoSmithKline (biuro w Poznaniu), Krajowa Reprezentacja Doktorantów i wiele innych.
W kwietniu 2020 r. Hanna Wiczanowska pełniła funkcję trenera uczestników ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” w zakresie przemówień i technik autoprezentacji oraz członka Kapituły tego konkursu, zarówno na szczeblu eliminacji regionalnych, jak i w finale ogólnopolskim. Ekspert z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych w książce Anny Diller „Rozwiń skrzydła. 10 kroków, aby zbudować markę osobistą”.
Przygotowując, wygłaszając i ewaluując przemówienia publiczne, korzysta z autorskich narzędzi, pozwalających na dywersyfikację doboru sposobów przekazu oraz technik udzielania informacji zwrotnej w zależności od charakteru i celu przemówienia.

➡️??? ???? ???? ?????
• Jesteś prawnikiem i występujesz przed sądem?
• Negocjujesz lub prezentujesz swoje usługi lub towary przed ważnymi klientami?
• Jesteś managerem i występujesz przed zespołem?
• Chcesz przekonać szefa do swojego pomysłu?
• Występujesz na rozmaitych konferencjach?
• Prowadzisz zajęcia ze studentami lub szkolenia biznesowe?
Jeśli odpowiedziałeś na którekolwiek z powyższych pytań na TAK, to nasz kurs jest dla Ciebie!

✅??????????
Wszystkie nasze kursy – w tym kurs „Występuj z pasją!” – są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem członka zarządu Center For American Studies oraz Dyrektora ds. akademickich CFAS (cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty).

➡️????? ????????????
Cena regularna: 399 PLN
❗ Cena promocyjna (tylko jeśli zarejestrujesz się przed 23.59 dnia 7 kwietnia 2021): 229 PLN ❗

➡️??????????? ?? ????
Prosimy rejestrować się na kurs przy użyciu krótkiego formularza: https://forms.gle/yVrachvkPgXLAyNd9
Ostateczny termin zgłoszeń: 14 kwietnia 2021.
LIMIT UCZESTNIKÓW: 20 osób (ze względu na stricte praktyczny charakter kursu nie możemy przyjąć ani jednej osoby więcej, więc zapisów jesteśmy zmuszeni dokonywać na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Prosimy nie zwlekać z rejestracją).

➡️????????
Wszelkie pytania prosimy kierować do Stowarzyszenia Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage’u na Facebooku. Do zobaczenia online!