Prawo warte Poznania- SSR M. Frąckowiak, SSR B. Przymusiński

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Naszymi gośćmi będą:
Bartłomiej Przymusiński jest sędzią z wieloletnim stażem oraz jednym z inicjatorów Łańcucha Światła. Od kilku lat pełni funkcję Rzecznika prasowego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Ponadto angażuje się w liczne akcje propagujące świadomość prawną, np. Rozprawa Wilka, Sędziowie na Pol’and’Rock, “Prawo warte Poznania”.

Monika Frąckowiak jest sędzią w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu. Od lat angażuje się społecznie i działa na rzecz budowania większej świadomości prawnej wśród obywateli. Jest członkinią zarządu wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia wraz z którym dwukrotnie wzięła udział w festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Sędzia Monika Frąckowiak od 2017r jest w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów i Prokuratorów dla Demokracji i Wolności MEDEL.

Dziesiąte spotkanie z cyklu „Prawo warte Poznania” odbędzie się już 17 września 2019 roku o godz. 19.00 w Fundacji Malta (I piętro).

W trakcie spotkania uczestnicy wydarzenia będą mieli również możliwość zadawania pytań.