Ogólnopolski Moot Court z prawa i procedury cywilnej „Civilis” ELSA Poland

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

II edycja Ogólnopolskiego Moot Court’u z prawa i procedury cywilnej “Civilis” zbliża się wielkimi krokami. Konkurs organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland i przyciąga miłośników prawa cywilnego z całej Polski. Wystarczy zebrać drużynę złożoną z 2 – 4 studentów prawa w Polsce i dać sobie szansę na rozwój naukowy.
Ogólnopolski Moot Court „Civilis” składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie pisemnym, drużyna na podstawie stanu faktycznego przygotowuje pisma konkursowe w postaci pozwu oraz odpowiedzi na pozew. Drugi etap jest ustny. Możemy go podzielić na ćwierćfinały, półfinały, posiedzenie o III miejsce oraz wielki finał. Na każdym etapie ustnych posiedzeń drużyny przedstawiają swoje argumenty przed sądem konkursowym. Na argumentacyjną część drużyny mają 25 minut, a następnie prawo do 5 minutowej repliki.
Do 26 marca można zapisywać się na konkurs, do tego czasu także trzeba przesłać pisma konkursowe. Etap ustny odbędzie się 7 – 8 maja. W tym roku zwycięska drużyna otrzyma 3 tysiące złotych! Jest więc o co walczyć!

Przesyłamy link do wydarzenia, na którym znajdziecie kazus, link do zapisów i wszystkie niezbędne informacje: https://www.facebook.com/events/415298076392832