Legal Writing and Legal Analysis – szkolenie online z adwokatem i profesorem prawa z USA

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Legal Writing and Legal Analysis – szkolenie online z adwokatem i profesorem prawa z USA

 • Strona wydarzenia:

  https://fb.me/e/2ona0uliE

 • Kategoria:

  Szkolenie

 • Facebook:

  https://fb.me/e/2ona0uliE

 • Data:

  2021-11-19

 • E-mail:

  office@cfaspoland.org

 • Lokalizacja:

  Microsoft Teams

opis wydarzenia:

Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym szkoleniu w języku angielskim prowadzonym przez amerykańską profesor prawa (absolwentkę Yale, Princeton i Georgetown): „Legal Writing & Legal Analysis Made Painless!”.
Cel szkolenia jest prosty: opanujesz sztukę pisania złożonych dokumentów prawnych – od analizy przepisów prawnych i przekonującego przedstawiania faktów sprawy, aż po skuteczne ustrukturyzowanie Twojej argumentacji prawnej w wymiarze ogólnym (logika i przejrzystość wywodu) oraz szczegółowym (organizacja akapitów i zdań, tranzycje między zdaniami, gramatyka, interpunkcja i styl).
W toku szkolenia nauczysz się pisać zarówno pisma o charakterze perswazyjnym (pisma procesowe, m.in. pozwy i apelacje), jak i pisma o charakterze obiektywnym (np. opinie prawne). Sedno szkolenia stanowić będzie jednak pisanie perswazyjne.
Pomimo, że celem szkolenia jest nauczenie Uczestników pisania w języku angielskim, przejrzysty amerykański apart formalny okaże się przydatny także prawnikom pracującym głównie w języku polskim.

➡️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie rozpoczyna się w piątek 19 listopada o 18.00 i kończy w niedzielę 21 listopada o 18.00. Dokładne godziny szkolenia znajdują się poniżej. W sobotę i w niedzielę rozpoczynamy o 14.00 ze względu na miejsce zamieszkania prof. Baskir (Waszyngton, USA).

➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ szkolenie prowadzone jest przez doświadczoną amerykańską prawniczkę procesową i profesor prawa – dzięki temu ma ściśle praktyczny charakter.
• Opanujesz umiejętności niezbędne do prawniczego pisania o charakterze perswazyjnym i obiektywnym
• Nauczysz się efektywnych strategii interpretowania prawa w kontekście występujących w sprawie faktów w sposób korzystny dla Twojego klienta
• Opanujesz gramatykę, styl i interpunkcję oraz dowiesz się jak usprawnić proces pisania w zakresie organizacji tekstu i logiki wywodu

➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Dzień 1. Piątek (18.00-20.15)
• Objective and Persuasive Legal Writing: An Introduction
• Explaining the Law: Principles of Legal Reasoning
Dzień 2. Sobota (14.00-18.00)
1) Explaining the Law: How to Organize Written Legal Analysis
• “IRAC”: An Effective Structure for Objective Legal Analysis
• “CRAC”: An Effective Structure for Persuasive Legal Analysis
2. Telling the Story: Do’s and Don’t’s of Presenting Facts Effectively
Dzień 3. Niedziela (14.00-18.00)
Rewriting & Style
• Revising Large-Scale Organization: Useful Techniques for Improving the Logic and Clarity of Your Analysis
• Framing the Analysis: How to Use Introductory Paragraphs Effectively to Strengthen Your Writing
• Revising Small-Scale Organization: How to Use Topic Sentences, Transitions, and Signposts to Connect Ideas Effectively
• Grammar, Punctuation, & Style

➡️𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐎𝐖𝐄
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Legal Writing także po zakończeniu kursu.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙Ą𝐂𝐀
👩🏼‍🏫Prof. Cecily Baskir jest praktykującym prawnikiem oraz profesorem prawa na CUA Columbus School of Law. Ukończyła studia na Princeton University (licencjat), Yale Law School (tytuł doktora nauk prawnych) oraz Georgetown University Law Center (tytuł LL.M.). Jest właścicielką własnej kanclearii (Law Office of Cecily E. Baskir, LLC) i burmistrzem miasta Chevy Chase w Maryland (2017-2021). Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w stanie Maryland, w tym na szczeblu odwoławczym.
Prof. Cecily Baskir była także profesorem klinicznym (clinical law professor) na Peking University School of Transnational Law w Chinach oraz adwokatem nadzorującym Appellate Litigation Program na Georgetown University Law Center dla prawników biorących udział w sprawach odwoławczych. Doświadczenie praktyczne zdobywała także w prestiżowej kancelarii Holland & Knight LLP. Prywatnie miłośniczka wycieczek rowerowych i górskich.

✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn).
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącej szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Na życzenie do certyfikatu możemy dołączyć suplement z wykazem treści szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗️Opłata promocyjna (tylko jeśli zarejestrujesz się do 3 listopada, 2021): 499 PLN ❗️
Opłata standardowa (jeśli zarejestrujesz się przed 10 listopada, 2021): 799 PLN
Opłata „dla spóźnialskich” (jeśli zarejestrujesz się po 10 listopada, 2021): 999 PLN
Ze względu na interaktywny charakter szkolenia zapisy na szkolenie będziemy przyjmować na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/xABrKwJDEnPeziAu8
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ostateczny termin zgłoszeń: 10 listopada 2021.

➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage’u na Facebooku lub na legalenglish@cfaspoland.org. Do zobaczenia online!