Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://www.facebook.com/sknpwElektor/

 • Data:

  2019-05-15

 • E-mail:

  sknelektor@gmail.com

 • Lokalizacja:

  Toruń

opis wydarzenia:

? Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
„Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego” – edycja VI, Toruń, 15 maja 2019 r.

W dotychczasowych pięciu edycjach Konferencji łącznie wzięło udział blisko 800 osób z niemal wszystkich ośrodków akademickich w Polsce oraz z wybranych ośrodków zagranicznych.

Tradycyjnie każdą edycję wydarzenia rozpoczyna panel ekspercki, w którym swój punkt widzenia na problematykę wyzwań współczesnego prawa wyborczego prezentują największe autorytety z zakresu prawa wyborczego. W dotychczasowych dwóch edycjach Konferencji gościliśmy w nim przedstawicieli m.in.: Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Biura Wyborczego, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, a także Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż I i III edycja Konferencji zorganizowana przez nas w marcu 2013 r. i czerwcu 2015 r. otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla kół naukowych odbywającym się pod patronatem MNiSW – StRuNa 2013 i 2015 w kategorii „Konferencja Naukowa Roku 2013”, oraz „Konferencja Naukowa Roku 2015″.
Do wzięcia udziału w VI edycji Konferencji serdecznie zapraszamy Wszystkich, których zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce prawa wyborczego, w tym przedstawicieli takich dyscyplin jak: prawo, administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, socjologia oraz dziedzin pokrewnych, jak również przedstawicieli praktyki wyborczej.

? Terminarz:
1. Przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych: do dnia 28 kwietnia 2019 r. godz. 23:59
2. Informacja zwrotna o wynikach selekcji abstraktów dla uczestników czynnych: w ciągu czterech dni od dnia zamknięcia naboru abstraktów.

? Opłata konferencyjna:
1. Uczestnicy czynni: 110 zł (obejmuje materiały konferencyjne, publikację, posiłki).
2. Uczestnicy bierni: udział bezpłatny.

? Bez względu na wybrany rodzaj uczestnictwa, obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym linkiem:
https://goo.gl/forms/zt77cPxUj2iqxThz2

? Kontakt:
elektor@stud.umk.pl
sknelektor@gmail.com