Practical Contract Drafting in English (KURS)

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Center for American Studies zaprasza na certyfikowane szkolenie weekendowe “𝑷𝒓𝒂𝒄𝒕𝒊𝒄𝒂𝒍 𝑪𝒐𝒏𝒕𝒓𝒂𝒄𝒕 𝑫𝒓𝒂𝒇𝒕𝒊𝒏𝒈 𝒊𝒏 𝑬𝒏𝒈𝒍𝒊𝒔𝒉” z Markiem Cohenem, praktykującym prawnikiem ze Stanów Zjednoczonych z 38-letnim doświadczeniem.
Cel szkolenia jest prosty: nauczymy Cię sporządzania umów w języku angielskim – od pierwszej do ostatniej klauzuli.

🗓️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie odbywa się w piątek 13 października (17:30-20:30) i sobotę 14 października (14:00-18:00) na intuicyjnej platformie Zoom. Profesor Cohen będzie łączyć się z nami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych.

📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ szkolenie “Practical Contract Drafting in English” prowadzone jest przez amerykańskiego prawnika z 38-letnim doświadczeniem, który nauczy Cię stricte praktycznych metod sporządzania anglojęzycznych umów – z korzyścią dla Ciebie i Twoich klientów.
👉🏻 Nauczysz się myśleć o sporządzaniu umów w kompletnie nowy, świeży sposób.
👉🏻 Poznasz typowe (i najbardziej zabójcze) błędy popełniane podczas sporządzania umów w języku angielskim oraz sposoby ich eliminacji bazując na dziesiątkach realnych przykładów.
👉🏻 Zrozumiesz praktyczną wagę wzorów najważniejszych klauzul umownych, które prawnicy anglojęzyczni uważają za oczywiste i nauczysz się jak dostosowywać je do potrzeb swojego klienta w danym stanie faktycznym.
👉🏻 Poznasz na realnych przykładach metody ograniczania kłopotliwego żargonu prawniczego w umowach przy użyciu tzw. plain legal English (“prostego języka angielskiego”).
👉🏻 Dowiesz się jak redagować postanowienia umowne tak, by zapobiegać konfliktom i maksymalizować szanse Twojego klienta na sukces, jeśli nie uda się uniknąć sporu sądowego lub arbitrażu.
👉🏻 Dowiesz się, jak skrócić umowy i uczynić je bardziej zrozumiałymi przy użyciu hiperłączy, harmonogramów i załączników wizualnych.
👉🏻 Dostrzeżesz, że rozróżnienie pomiędzy prawem transakcyjnym (transactional law) a prowadzeniem sporów sądowych (litigation) jest sztuczne, ponieważ spory sądowe w świecie biznesu są najczęściej wynikiem nieprawidłowo sporządzonego dokumentu.

➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝟭. 𝗣𝗶𝗮̨𝘁𝗲𝗸 – 𝗦𝘇𝘁𝘂𝗸𝗮 𝗿𝗲𝗱𝗮𝗴𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘂𝗺𝗼́𝘄 𝘄 𝗷𝗲̨𝘇𝘆𝗸𝘂 𝗮𝗻𝗴𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗺 (𝟏𝟕.𝟑𝟎-𝟐𝟎.𝟑𝟎)
1. „Big picture” – ramy koncepcyjne.
2. Dzisiejsze środowisko biznesowe i jego wpływ na prawo umów, w tym:
· Technologia (hiperłącza, e-podpisy, e-załączniki) w umowach;
· Wzrastająca ilość transakcji transgranicznych;
· Wzrastająca popularność arbitrażu;
· COVID i jego skutki.
3. Dlaczego odpowiednio zredagowane postanowienia umowy mają znaczenie na długo po jej zawarciu? Zależności pomiędzy brzmieniem tekstu umowy a przyszłym (potencjalnym) sporem sądowym (w tym omówienie Parol Evidence Rule).
4. Najczęstsze błędy polskich prawników podczas sporządzania anglojęzycznych umów.
Te błędy to m.in. niedookreślenia kluczowych kwestii takich jak okres obowiązywania umowy, zasady rozstrzygania ewentualnych sporów oraz niespójne postanowienia umowne, np. klauzule o ograniczeniu odpowiedzialności, które nieintencjonalnie ograniczają obowiązek wypłaty odszkodowania jednej ze strony umowy.
Omówimy je na konkretnych przykładach.
𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝟮. 𝗦𝗼𝗯𝗼𝘁𝗮 – 𝗨𝗺𝗼𝘄𝘆 𝗴𝗼𝘀𝗽𝗼𝗱𝗮𝗿𝗰𝘇𝗲 𝘄 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗰𝗲 (𝟏𝟒.𝟎𝟎 – 𝟏𝟖.𝟎𝟎)
1. Praktyczne korzyści płynące z używania tzw. plain Legal English (“prostego języka prawniczego”) a minimalizacja ryzyka prawnego.
2. Ograniczanie żargonu prawniczego poprzez używanie plain Legal English – na konkretnych przykładach.
3. Najważniejsze typy postanowień umownych i ich praktyczne użycie, w tym:
✓ No assignment clauses
✓ Binding on successor clauses
✓ Governing law
✓ Invalidity
✓ Venue
✓ Waiver of jury trial
✓ Attorney’s fees
✓ Rules of construction
✓ Merger (or integration) clauses
✓ Modification
✓ Dispute resolution
✓ Force majeure

📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Jako uczestnik otrzymasz praktyczny zestaw materiałów szkoleniowych – w tym liczne przykładowe klauzule umowne do wykorzystania we własnych umowach. Otrzymasz także obszerną check-listę kontrolną ułatwiającą proces redagowania umowy oraz satyryczny artykuł prawniczy pana Cohena – “How to Draft a Bad Contract”.

👨‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐘
Mark Cohen, J.D., LL.M. jest praktykującym w Boulder (Kolorado) prawnikiem z 38-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w sporządzaniu umów i reprezentacji spółek w toku sporów handlowych. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sporządzania umów i używania tzw. plain legal English.
W toku swojej wieloletniej kariery, mec. Cohen pracował jako prokurator, Air Force Judge Advocate, sędzia miejski w mieście Boulder oraz redaktor i przewodniczący w The Colorado Lawyer. Napisał sześć artykułów dla American Jurisprudence do prestiżowej serii “Proof of Facts”. Satyryczny artykuł mec. Cohena – “How to Draft a Bad Contract” – został opublikowany w topowych czasopismach prawniczych i był chwalony przez wielu czołowych amerykańskich intelektualistów, w tym profesora Harvardu, Stephena Pinkera.
Mec. Cohen uzyskał licencjat z ekonomii w Whitman College oraz tytuł doktora nauk prawnych na University of Colorado w Boulder. Tytuł LL.M. zdobył na Uniwersytecie w Arkansas, gdzie wykładał również Advanced Legal Writing.

✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center for American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego kurs i liczbę godzin szkoleniowych.

➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 5 października 2023*) koszt udziału w kursie to tylko 379 PLN❗
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II, koszt udziału w kursie to 479 PLN.
Link do szybkich i bezpiecznych e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta) dla I puli zapisów:
https://buy.stripe.com/eVa9AR8lX2zxbwQ2dx

Opłatę wnieść można także przelewem na konto:
Center for American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank
Tytuł przelewu: Kurs Practical Contract Drafting in English
*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za szkolenie we wskazanym terminie.

🖋️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Rejestracja na szkolenie przez formularz na stronie:
https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/practical-contract-drafting-in-english?fbclid=IwAR1Ylxyk-QqKYcL9SzyAI_6256gRx1LBDNiYQl0LInNepsTRKeLZ6LgsTN4
Po dokonaniu zgłoszenia przez znajdujący się na stronie formularz, automatycznie otrzymają Państwo odpowiedź o wpłynięciu danych do systemu.
Uwaga: radzimy nie zwlekać z rejestracją. Ze względu na interaktywny charakter Masterclass, liczba miejsc jest ograniczona.
Ostateczny termin na rejestrację (II pula): 9 października 2023 (lub do wyczerpania miejsc).

➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia – pani Rity Tomala – na adres e-mail tomala@cfasofficial.com
Pani Tomala z przyjemnością Państwu pomoże.
Do zobaczenia online!