OKN Prawa Energetycznego – „Rola magazynów energii we współczesnej gospodarce”

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  OKN Prawa Energetycznego – „Rola magazynów energii we współczesnej gospodarce”

 • Strona wydarzenia:

  https://fb.me/e/1PxEZTPKA

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://fb.me/e/1PxEZTPKA

 • Data:

  2022-04-28

 • E-mail:

  habryka@pawelczyk.pl

 • Lokalizacja:

  Online

opis wydarzenia:

🔎 Zgodnie z raportem Forum Energii „Transformacja energetyczna w Polsce” za rok 2020 można zaobserwować malejący udział węgla w wytwarzaniu energii w Polsce. Jest to skutek nakładających się na siebie wielu zjawisk, związanych między innymi z pandemią COVID-19. Jednocześnie coraz szybciej rośnie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dzięki licznym dotacjom oraz atrakcyjnym systemom wsparcia niezwykle dynamicznie rozwija się energetyka słoneczna. Oprócz farm słonecznych, do użytku oddawano także elektrownie wiatrowe lądowe.

➡ Dodatkowo obecna sytuacja rynkowa i geopolityczna spowodowały, że unijna strategia pt. „Nowy Zielony Ład” stała się kluczowym elementem. W związku z tym, w 2022 roku rynek energetyczny czeka wiele zmian. Przyjęty został bowiem projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne i ustawy o odnawialnych źródłach energii OZE. Nowelizacja wywołała liczne kontrowersje, przede wszystkim ze względu na zmianę modelu rozliczeń prosumentów, którzy rozpoczną wytwarzanie energii po 1 stycznia 2022 r. Nowe przepisy mają usprawnić polską energetykę i rozpocząć jej stopniową digitalizację. Sprzyjają również rozwojowi przedsiębiorczości oraz aktywizacji konsumentów na rynku energii.

📣 Celem konferencji jest przybliżenie oraz szczegółowe objaśnienie zagadnień związanych z transformacjami polskiego rynku energetycznego oraz zmian wprowadzonych w/w nowelizacją. Przede wszystkich jednak skupimy się na roli jaką pełnią obecnie OZE i magazyny energii we współczesnej gospodarce, i jak wygląda sytuacja prosumentów zgodnie z wprowadzanymi przez nowelę zmianami. Zagadnienia te zostaną przedstawione, w trakcie dwóch paneli, przez grono ekspertów z Instytutu Prawa Gospodarczego, Kancelarii Prawnej Pawełczyk, Uniwersytetu Śląskiego oraz innych ośrodków akademickich.

I Panel:
👉 Transformacje i zmiany polskiego rynku energetycznego
👉 Dynamika zmian polskiego rynku energetycznego
II Panel
👉 Magazyny energii i ich wpływ na rozwój gospodarki.
👉 Jak OZE i magazyny energii wpływają na rozwój gospodarki?
Rozwój OZE i ich wpływ na kształt gospodarki

✔ Rodzaj konferencji: Ekspercka
✔ Forma wydarzenia: Online za pośrednictwem MS Teams
✔ Liczba prelegentów: 12-15
✔ Czas trwania: ok. 5-6 godzin

‼️ Link do formularza: https://forms.gle/xr8tAw6ie4aeVcK58

Zapraszamy serdecznie! 🤩