Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne Problemy Prawa Prywatnego”

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne Problemy Prawa Prywatnego”

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://fb.me/e/3tjY4UHww

 • Data:

  2023-04-22

 • E-mail:

  knpcuj@gmail.com

 • Lokalizacja:

  Kraków - online Zoom

 • Termin nadesłania abstraktu:

  2023-03-31

opis wydarzenia:

Koło Naukowe Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową: Współczesne Problemy Prawa Prywatnego!
Prawo prywatne jest tak szerokie, że można by było rozpisywać się o nim na setki tysięcy stron, a to i tak byłoby za mało, żeby wyczerpać wszystkie tematy. I taka właśnie będzie nasza konferencja – szeroka i na każdy możliwy temat związany z prawem prywatnym!
W związku z powyższym przedstawiamy listę proponowanych tematów:
➡ Przyszłość użytkowania wieczystego ➡ Ograniczenia obrotu nieruchomościami rolnymi ➡ Prawo zabudowy ➡ Prawa konsumenta 3 generacji ➡ Konkubinat – prawna pustynia czy nieużytek ➡ Opłata za wykorzystywanie cudzego kapitału ➡ Prawo prywatne jako instrument troski o środowisko ➡ Kary umowne – uelastycznienie czy ograniczenie swobody stron? ➡ Mozaika reżimów odpowiedzialności ➡ Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w dobie kryzysu mieszkaniowego ➡ Przyszłość aktów notarialnych ➡ Najem okazjonalny a ochrona prawa lokatorów ➡ Odpowiedzialność za algorytm – nowy reżim odpowiedzialności?
📆KIEDY I GDZIE?⏰
Konferencja odbędzie się 22 kwietnia (sobota) na platformie ZOOM, w czterech półtorej godzinnych panelach pomiędzy godz. 9:00 a 17:00.
🦸‍♀️CO MOŻECIE ZYSKAĆ?🦸‍♂️
Udział w konferencji to przede wszystkim okazja do zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności sporządzania abstraktów oraz prezentowania referatów. Do tego oficjalny certyfikat dla każdego, kto wystąpi na konferencji. A to wszystko w przyjaznej, otwartej i studenckiej atmosferze!
✅WYMOGI UCZESTNICTWA✅
Każdy uczestnik czynny powinien wysłać abstrakt swojego wystąpienia na max. 300 słów poprzez odpowiedni formularz zapisów do 31 MARCA. Po zamknięciu zapisów skontaktujemy się z osobami, których abstrakty zostaną wybrane przez naszą komisję.
✒ZAPISY NA KONFERENCJĘ✒
Jeśli chcesz tylko posłuchać, co ciekawego mają do powiedzenia inni studenci, poniżej jest link dla uczestników 𝙗𝙞𝙚𝙧𝙣𝙮𝙘𝙝 👉
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
A jeśli chcesz podzielić się z nami tym, co jest dla ciebie ciekawe, tutaj jest link dla uczestników 𝙘𝙯𝙮𝙣𝙣𝙮𝙘𝙝 👉
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
📭CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?📬
Jeśli macie jakiekolwiek pytania co do naszej konferencji albo chcielibyście skonsultować swój temat przed wysłaniem zgłoszenia, lub po prostu potrzebujecie drobnego wsparcia przy abstrakcie, piszcie śmiało na mail naszego koła: knpc@uj.edu.pl
Regulamin oraz wszystkie inne niezbędne informacje będziemy udostępniać w najbliższych tygodniach. Do zobaczenia!