Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego"

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego”

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://www.facebook.com/events/786022108420132

 • Data:

  2019-05-31

 • E-mail:

  lexmedica@poczta.umcs.lublin.pl

 • Lokalizacja:

  Lublin

opis wydarzenia:

Szanowni Państwo!

Studenckie Koło Naukowe Prawa Medycznego Lex Medica wraz z IFMSA-Poland Oddział Lublin z wielką radością i dużym zapałem, zafascynowani tematyką prawa oraz medycyny, mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. “Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego”. Mamy nadzieję rozpocząć tym wydarzeniem cykl corocznych konferencji dotyczących wyzwań, które obecnie stają na drodze prawa medycznego, a także tych, które pojawią się w przyszłości. O relacjach między medycyną i prawem wiadomo jedno – w dzisiejszych czasach są one nieuniknione.

Każda forma uczestnictwa w Konferencji jest bezpłatna, a zapisy dla czynnych uczestników właśnie ruszyły! Nie prowadzimy zapisów dla uczestników biernych!

Data: 31 maja 2019 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UMCS, sala 110
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/UrNAVBREub4iDYkk9
Na zgłoszenia czekamy do 7 maja 2019 r.

Jeśli myślisz, że prawo i medycyna to dwie różne gałęzie nauk, które nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, to koniecznie zapisz się na Konferencję Naukową „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego” i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Społeczne badania wskazują, że obecnie pacjenci posiadają o wiele lepszą i dokładniejszą wiedzę o przysługujących im prawach. Dodatkowo nowe technologie i postęp medycyny sprawiają, iż często należy na nowo zdefiniować ustawy. Jak będzie wyglądać przyszłość prawa medycznego? Jakie zmiany byłyby potrzebne? Jak wygląda przestrzeganie/stosowanie prawa medycznego w praktyce? To tylko niektóre z wielu zagadnień, które chcielibyśmy poruszyć, jednak wszystko zależy od zainteresowań potencjalnych prelegentów.

Konferencja kierowana jest do studentów, doktorantów, jak również i do pracowników naukowych, dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych, którzy interesują się tematyką prawa i medycyny. Przewidywany czas wystąpień to do 15 minut. Dysponujemy sprzętem multimedialnym (ekran i rzutnik). W przypadku posiadania prezentacji prosimy o zaznaczenie tego faktu w formularzu zgłoszeniowym.

W przypadku dużej liczby osób, które będą zainteresowane czynnym udziałem, zastrzegamy sobie prawo do wyboru tylko najlepszych prac. O podjętych decyzjach i dokładnym planie Konferencji zostaną Państwo poinformowani niezwłocznie po wyborze prac i dokonaniu wszystkich niezbędnych czynności.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać przemówień ekspertów zarówno z dziedziny prawa, jak i medycyny. Ich fachowa wiedza oraz doświadczenie niewątpliwie wzbogacą merytorycznie nasze wydarzenie. Sukcesywnie będziemy prezentować sylwetki kolejnych specjalistów.

Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający jego czynny udział w Konferencji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
• przez e-mail lexmedica@poczta.umcs.lublin.pl,
• przez wiadomość prywatną na facebooku do Studenckiego Koła Naukowego Prawa Medycznego Lex Medica.

Zapraszamy, jesteśmy pewni, że nikt nie pożałuje swojej decyzji!