Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aktualne Oblicza Procesu Karnego”

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Zespół Badawczy Prawa Karnego Procesowego oraz Koło Naukowe Nauk Penalnych „Ultima Ratio” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Aktualne Oblicza Procesu Karnego”.

Zasadniczym celem Konferencji będzie podsumowanie licznych nowelizacji Kodeksu Postępowania Karnego, które miały miejsce w ostatnich latach oraz próba oceny dotychczasowych zmian, a także zastanowienie się nad perspektywami procedury karnej w Polsce oraz jej najbardziej optymalnym modelem. Tematyka ta jest szczególnie aktualna i ważne jest, aby w dyskusji na jej temat słyszalny był głos praktyków prawa, przedstawicieli świata nauki i innych zainteresowanych procesem karnym 👩🏼‍⚖️👨🏻‍🏫

Konferencja będzie stanowić przestrzeń do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń związanych ze zmianami w prawie karnym procesowym na przestrzeni lat 2020 – 2023. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch grupach paneli:
➡️ Panelach Eksperckich (I Dzień Konferencji – 6.11.2023 r. – Szczecin)
➡️ Panelach Doktorancko-Studenckich (II Dzień Konferencji – 7.11.2023 r. – formuła on-line)

Serdecznie zachęcamy do przesyłania abstraktów. Pisemne wersje wybranych referatów zostaną opublikowane w dedykowanym numerze czasopisma Acta Iuris Stetinensis, które znajduje się w Wykazie Czasopism Naukowych z przypisaną liczbą 💯 pkt.

Termin do zgłoszenia udziału:
✅ czynnego – 23 października 2023 roku
✅ biernego – 30 października 2023 roku

Formularz zapisów dla uczestników czynnych:
https://forms.office.com/e/s1qrg6YZvg

Formularz zapisów dla uczestników biernych:
https://forms.office.com/e/irmpB7mrbD

ℹ️ Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia: https://obliczaprocesukarnego.usz.edu.pl/

#PomorzeZachodnie #Szczecin #obliczaprocesukarnego