Legal Drafting in English Made Easy! Intensywny weekendowy kurs z native speakerem (USA)

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Stowarzyszenie Center For American Studies działające we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym weekendowym kursie angielskiego języka prawniczego: ????? ???????? ?? ??????? ???? ????!

W ramach kursu opanują Państwo sztukę niezbędną każdemu prawnikowi i przedsiębiorcy: sztukę sporządzania pism, umów oraz innych dokumentów prawnych w języku angielskim.

Kurs ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! Rozpoczyna się w piątek 27 listopada o 18.00, zaś kończy w niedzielę 29 listopada o 17.30.

➡️???????? ????? ?????????́?
Ponieważ nasz kurs ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! Prowadzony przez native speakera (USA) ma ściśle praktyczny charakter. Poznasz terminologię niezbędną do rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie redagowania dokumentów prawnych w języku angielskim, ale przede wszystkim zrozumiesz co sprawia, że Twoje prawnicze pisma będą się wyróżniać precyzją i poprawnością.

Zdobędziesz umiejętności kluczowe dla sporządzania złożonych pism i dokumentów występujących w realnym obrocie prawnym (umowy, pozwy, wnioski, pisma procesowe, wezwania, memoranda, briefy i inne).

➡️?????? ?????????? ??????? ?????
?. ??????????? (Piątek 18-21.30)
A. USA vs Poland: Important Differences
B. Latin Terms: When and How To Use Them
C. Legal Documents: Problems & Examples

??. ??????? (Sobota 10-17.30)
A. Contracts
B. Motions
C. Power of Attorney

???. ??????? (Niedziela 10-17.30)
A. Pleadings
B. Legal Memoranda
C. Briefs

??. ????? ??????????
Poza warsztatowym formatem zajęć, interaktywność zajęć w ramach ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! polegać będzie także na tym, że prowadzący poprosi uczestników o napisanie szkicu wybranego pisma przy wykorzystaniu prawniczego języka angielskiego. Szkic zostanie następnie sprawdzony pod kątem poprawności i precyzji sformułowań przez prowadzącego, dając uczestnikom możliwość wymiernego uczenia się na własnych błędach.

➡️????????̨??
Pan J. Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym naukowcem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a. Pan Higgins jest autorem wielu naukowych tekstów prawniczych. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek i artykułów prawniczych.

Zdaniem Pana Higginsa „pisanie pism i dokumentów prawnych to sztuka, której najlepiej uczy się na praktycznych przykładach z życia wziętych”. Jego amerykańskie podejście do nauczania sprawia, że nasz kurs ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! Będzie zrozumiały dla każdego, kto posiada podstawową znajomość języka angielskiego.

➡️??? ???? ???? ?????
Praktyczny charakter kursu ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! Sprawia, że jest on adresowany przede wszystkim do prawników, przedsiębiorców, a także pracowników spółek oraz urzędników rządowych i pozarządowych. Kurs jest jednak otwarty dla wszystkich, którzy chcą opanować umiejętność sporządzania anglojęzycznych dokumentów prawnych.

Internetowy format kursu prowadzonego za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci pracą w ciągu tygodnia.
Językiem kursowym ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! – z uwagi na narodowość prowadzącego (USA) – jest język angielski.

✅??????????
Wszysktie nasze kursy – w tym kurs ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! – są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik wybiera, którą wersję certyfikatu (tradycyjną lub cyfrową) chce otrzymać.

➡️????? ????????????
Cena regularna: 399 PLN

❗ Cena promocyjna (tylko jeśli zarejestrujesz się przed 23.59 dnia 11 listopada 2020 r.): ??? ???❗

➡️??????????? ?? ????
Prosimy rejestrować się na kurs ????? ???????? ?? ??????? ???? ????! przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/xyDMHa1b4qpH86PC9

Ostateczny termin zgłoszeń: 20 listopada 2020.

➡️????????
Wszelkie pytania prosimy kierować do Stowarzyszenia Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage’u na Facebooku.
Do zobaczenia online 27 listopada!