Kurs: Prawo IT: Prawna obsługa tzw. zwinnego procesu programowania

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Prawna obsługa tzw. zwinnego procesu programowania”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw.

Kiedy odbędzie się kurs?
Piątek – 15.10.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
Szkolenie ma zadanie pokazanie podstawowych różnic w pracy prawnika podczas projektów w procesie tworzenia programowania za pomocą metodyk zwinnych od modelu kaskadowego (waterfall model).

1. Podstawowe pojęcia związane z metodykami Waterfall i Agile w umowach IT.
2. Waterfall a Agile –różnice w określaniu przedmiotu umowy.
3. Czy metodyka Agile/Waterfall jest odpowiednia wobec każdego rodzaju klienta – istotne kwestie związane z wzajemną współpracą w toku realizacji projektu IT.
4. Odpowiedzialność za opóźnienia stron w toku współpracy – jak kształtuje się w zależności od wybranego modelu współpracy – case study.
5. Zmiany w Umowie w toku współpracy stron na przykładzie wybranych metodyk.
6. Określenie zasad wynagrodzenia i sposobów określenia budżetu w przypadku zmiennego przedmiotu umowy.
7. Kary umowne i sposób ich określenia w zależności od wybranej metodyki.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Jakie są podstawowe z perspektywy prawnika różnice pomiędzy metodykami zwinnymi a wyborem modelu kaskadowego przy tworzeniu oprogramowania?
Czy zawsze zapewnienie elastyczności w razie tworzenia oprogramowania będzie bezpieczne dla klienta (perspektywa Zamawiającego i Wykonawcy)? Jak odpowiednio zabezpieczyć terminowość wykonania Umowy?

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł – rejestrując się z kodem WN10, otrzymasz 10% rabatu od podanej ceny!

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.