Kurs: Prawo IT: prawna obsługa projektów sztucznej inteligencji

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: prawna obsługa projektów sztucznej inteligencji”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze prawa.

Kiedy odbędzie się kurs?
Wtorek – 21.12.2021 w godz. 18-21.

O czym będzie mowa?
W związku z dynamicznym rozwojem technologii coraz częstszym wyzwaniem dla prawnika stają się prawne aspekty związane z uregulowaniami dotyczącymi tzw. Sztucznej inteligencji. Pojęcie to ciągle ewoluuje począwszy od zwykłej możliwości uczenia się systemów informatycznych a skończywszy na coraz bardziej skomplikowanych rozwiązaniach na styku nowych technologii, prawa i etyki. W toku szkolenia poruszone zostaną zagadnienia z którymi w coraz większym stopniu mamy do czynienia na co dzień.

1. Sztuczna inteligencja – czym jest w zakresie norm prawnych oraz w jaki sposób możemy zdefiniować ją w ramach umowy?
2. Sztuczna inteligencja a ochrona danych osobowych – podstawy prawne i granice podejmowania decyzji ze szczególnym uwzględnieniem profilowania.
3. Personalizacja w reklamie oparta na sztucznej inteligencji – prawne wyzwania dotyczące projektów AI oraz ich obsługa.
4. Wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji – wybrane aspekty konstruowania umów – ochrona prawa własności intelektualnej, ochrona danych osobowych, prawa konsumentów.
5. Zasady odpowiedzialności cywilnej w przypadku wdrażania/używania rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji.
6. Sztuczna inteligencja jako narzędzie do stosowania prawa.

W ramach szkolenia zostaną przytoczone praktyczne przykłady, które pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Czym jest sztuczna inteligencja i gdzie możemy się z nią spotkać w praktyce prawnej? Czy zastosowanie sztucznej inteligencji zawsze pozwoli wyłączyć odpowiedzialność stosującego się do jej wskazań człowieka/podmiotu? Jakie mogą być prawne granice stosowania rozwiązań opartych na AI z uwagi na ochronę danych osobowych/praw konsumenta?

Szkolenie może być przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla osób zainteresowanych tematyką AI.

Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł – Organizator przygotował miejsca objęte 10% rabatem. Wystarczy, że podasz przy rejestracji kod WN10.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego, informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach oraz kod rabatowy WN10, by cieszyć się niższą ceną kursu 🙂