Kurs: Prawo IT: Prawna obsługa e-Commerce

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „Prawo IT: Prawna obsługa e-Commerce”. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę prawa nowych technologii – radcę prawnego Karola Kozieła. Kurs jest certyfikowany, co pozwala wzbogacić swoje CV oraz nabyć praktyczne umiejętności w tym bardzo innowacyjnym obszarze praw. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat specjalisty ds. prawnej obsługi e-Commerce.

Kiedy odbędzie się kurs?
Wtorek – 14.09.2021 w godz. 18:30-21:30.

O czym będzie mowa?
Szkolenie ma zadanie omówić kluczowe elementy związane ze świadczeniem obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców z branży e-commerce.

1. Wprowadzenie do zagadnień związanych z obsługą prawną e-commerce (mali przedsiębiorcy, startup, korporacje).
2. Świadczenie usług drogą elektroniczną – w jaki sposób poprawnie formułować regulaminy świadczenia usług? Jak współpracować w celu ustalenia prawidłowego opisu usług świadczonych przez przedsiębiorców?
3. Ochrona konsumentów – na co zwrócić uwagę opracowując i analizując postanowienia adresowane do konsumentów? Kiedy możemy uznać, że przedsiębiorca jest również konsumentem? W jaki sposób zabezpieczać się przed nieuprawnionym odstępowaniem od umowy?
4. Ochrona danych osobowych w e-commerce – jakich dokumentów wymaga od nas prawo? Czy polityka prywatności stanowi niezbędny element funkcjonowania każdego portalu internetowego?
5. Najczęstsze błędy prawne związane z prowadzeniem portalu internetowego.

W toku szkolenia prowadzący omówi niezbędne elementy związane z prowadzeniem działalności w sieci, odwołując się również do najnowszych zmian prawnych dotyczących konsumentów jak również orzecznictwa sądowego i decyzji organów administracyjnych.

Szkolenie może być przydatne zarówno dla prawników zainteresowanych tematyką prawa nowych technologii, jak również dla przedsiębiorców prowadzących biznes w sieci, a chcących poznać podstawowe mechanizmy prawne rządzące prawem Internetu.
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 149 zł – by uzyskać 10% rabatu od tej ceny, należy podać przy rejestracji kod rabatowy WN10.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Napisz e-mail na adres: kontakt@think-make.pl w którym podasz swoje: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz informację, że jesteś zainteresowana(y) wzięciem udziału w warsztatach. Jeśli potrzebujesz fakturę, również o tym koniecznie napisz.