Korupcja w medycynie – jak działa art. 228 k.k. (i nie tylko) w praktyce

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

🔹 Jedną z plag współczesnych relacji podmiotów w komunikacji z przedstawicielami zawodów zaufania publicznego jest korupcja.
💶 Mimo że kodeks karny w art. 228 § 1 wyraźnie wskazuje: „kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”, nadal znajdują się jednostki, które, najczęściej powołując się na realizację własnych interesów, uciekają się do tej praktyki. Jak zatem przeciwdziałać omawianemu zjawisku w sferze sektora medycznego ❓
👩‍⚕️ Wreszcie na korupcję należy spojrzeć z odmiennej perspektywy – co może uczynić działający zgodnie z prawem lekarz, któremu niesłusznie zarzucono łapownictwo ❓
📄 Co na ten temat mówią ważne przepisy, inne niż wspomniany art. 228 k.k.❓

👨‍🏫 Wyżej wymienione wątpliwości rozwieje już 16 stycznia 2023 r. Pan Mecenas Oskar Luty – uznany specjalista prawa medycznego i farmaceutycznego, założyciel, współwłaściciel i partner w Kancelarii Fairfield, laureat indywidualnej rekomendacji w XX Rankingu Kancelarii Prawniczych 2022, przeprowadzonym przez „Rzeczpospolitą”.
🔹 Warto zaznaczyć, że nie będzie to nasze pierwsze spotkanie z Panem Prelegentem – śledzący nasze poczynania z pewnością pamiętają zeszłoroczny marcowy wykład poświęcony strategii działań obrończych w sprawach lekarskich, wygłoszony właśnie przez Pana Mecenasa.
Zapraszamy serdecznie!

📆 16 stycznia 2023 r., godz. 18:30
🏫 Kampus UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3, bud. 21, s. 116 lub
📲 Platforma Google Meet
👨‍🏫 Mec. Oskar Luty, Kancelaria Fairfield