Prawne aspekty finansowania sportu

Prawne aspekty finansowania sportu

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Szanowni Państwo,

po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową, której tegorocznym tematem będą ,,Prawne aspekty finansowania sportu”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 29.03.2019r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Prawa Sportowego ,,Lex Sportiva” WPiA UMK oraz Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa woj. Kujawsko – Pomorskiego.

Konferencja jest częścią II Kongresu Kół Naukowych Prawa Sportowego, który swoim programem obejmuje:
– 29.03 – Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawne aspekty finansowania sportu”,
– 30.03 – Turniej Piłkarski na boisku „Orlik”.

Celem konferencji jest dyskusja na temat bieżących problemów związanych z finansowaniem sportu. Ich spektrum jest niezwykle szerokie. Obejmuje bowiem zagadnienia związane zarówno z przekazywaniem środków publicznych, w tym dotacji celowych, nagród i stypendiów sportowych, przywilejów podatkowych oraz dotacji ze środków UE, jak również kwestie wspierania sportu ze środków prywatnych, a więc powiązane głównie z marketingiem sportowym.

Z przyjemnością informujemy, iż na chwilę obecną konferencję patronatem objęli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK Prof. dr hab. Zbigniew Witkowski oraz Polski Komitet Olimpijski

Udział w konferencji potwierdzili wybitni eksperci.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem: https://goo.gl/forms/7NQCPPUPNpU8S5rG2

Termin zgłoszeń upływa 20 marca.

Konferencja zostanie podzielona na sesję ekspercką oraz studencko-doktorancką. Istnieje możliwość wygłoszenia referatu podczas sesji studencko-doktoranckiej. W związku z tym ogłaszamy konkurs: Prace (do 500 słów) związane z przedmiotową tematyką prosimy przesyłać do 20.03.2019r. poprzez formularz rejestracyjny dostępny poniżej lub w uzasadnionych przypadkach na adres: prawosportowe.umk@gmail.com. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22.03.2019r.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Pozostałe opłaty:
• Udział bierny w konferencji (bez wystąpienia z referatem), pakiet konferencyjny, lunch, przerwy kawowe – 50 zł,
• Udział bierny w konferencji, pakiet konferencyjny, lunch, przerwy kawowe udział w wieczornym wydarzeniu integracyjnym – 80 zł,
• Udział czynny w konferencji (obejmuje wystąpienie z referatem), pakiet konferencyjny, lunch, udział w wieczornym wydarzeniu integracyjnym – 120 zł.

Przewidujemy wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Organizatorzy oferują pomoc w rezerwacji noclegu w Toruniu, w razie pytań prosimy o kontakt.

Wydarzenie stworzone na potrzeby turnieju piłkarskiego znajdziecie Państwo pod adresem: <adres> (link wkrótce)
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rozgrywkach.

W razie pytań prosimy o kontakt.
Jesteśmy dostępni również pod adresem e-mail: prawosportowe.umk@gmail.com