IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://www.facebook.com/events/344099700210177

 • Data:

  2020-12-10

 • E-mail:

  ppb.sekcja.praw.czlowieka@gmail.com

 • Lokalizacja:

  Poznań

 • Termin nadesłania abstraktu:

  2020-11-20

opis wydarzenia:

Sekcja Praw Człowieka im. Rafała Lemkina oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono” mają zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”.

W ubiegłych latach mieliśmy okazję gościć wyjątkowe grono eksperckie – m.in. prof. Jerzego Zajadłę. Nasze wydarzenia stały się także polem dla refleksji nad tematyką praw człowieka podczas paneli studencko-doktoranckich. W tym roku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie zdalnej. Pragniemy jednak, aby i tegoroczna konferencja była wyjątkową formą uczczenia Dnia Praw Człowieka, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 10 grudnia.

Mając na uwadze interdyscyplinarny charakter konferencji, do udziału czynnego chcielibyśmy zaprosić studentów/studentki, doktorantów/doktorantki prawa a także innych dziedzin nauki.
Problematyka tegorocznej edycji związana będzie w szczególności z wpływem pandemii na poszanowanie praw człowieka oraz z ograniczaniem praw i wolności obywateli w stanach nadzwyczajnych. Zachęcamy jednak także do nadsyłania abstraktów wykraczających poza proponowany obszar tematyczny.

Osoby zainteresowane udziałem czynnym prosimy o przesyłanie abstraktów za pośrednictwem formularza do 20 listopada 2020 r.
https://bit.ly/3iX2Jql

Długość tekstu powinna wynosić 1000-2000 znaków. Prosimy także o podanie bibliografii.

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do selekcji abstraktów.

Udział w konferencji (zarówno czynny jak i bierny) jest bezpłatny.

Informacje dotyczące panelu eksperckiego zostaną udostępnione wkrótce.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy z Państwem w kontakcie mejlowym pod adresem: ppb.sekcja.praw.czlowieka@gmail.com