II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Prawnokarna ochrona zdrowia”

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Prawnokarna ochrona zdrowia”

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://www.facebook.com/share/MRnWDTGf4bkfWhSr/

 • Data:

  2024-06-29

 • E-mail:

  lexmedicaumcs@gmail.com

 • Lokalizacja:

  Online

 • Termin nadesłania abstraktu:

  2024-06-17

opis wydarzenia:

Koło Naukowe Prawa Medycznego Lex Medica UMCS ma zaszczyt zaprosić Państwa na drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Prawnokarna ochrona zdrowia”, która odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Googlemeet 29 czerwca 2024 r.

Zdrowie jest jedną z najwyższych wartości chronionych na gruncie polskiego prawa karnego. Zarówno przepisy Kodeksu karnego, jak i innych ustaw zawierają szereg norm, mających na celu ochronę dobra prawnego jakim jest zdrowie. W ujęciu normatywnym zdrowie może być rozumiane w odniesieniu do pewnej zbiorowości oraz w sensie jednostkowym, stąd też problematyka ta wymaga szerokiego zabezpieczenia.

Celem organizowanej przez nas Konferencji jest dyskusja nad zakresem prawnych gwarancji ochrony zdrowia ludzkiego w ujęciu prawnokarnym, analiza przestępstw przeciwko zdrowiu oraz przedstawienie propozycji zmian w funkcjonującym ustawodawstwie w kwestii zabezpieczenia omawianego dobra prawnego.
Konferencja kierowana jest do studentów, doktorantów, jak również i do pracowników naukowych, dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych, którzy interesują się tematyką prawa medycznego i prawa karnego. Przewidywany czas na jedno wystąpienie to 10 minut. Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający jego czynny udział w Konferencji w formie elektronicznej. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszych prac. O podjętych decyzjach i dokładnym planie Konferencji zostaną Państwo poinformowani zgodnie z regulaminowymi terminami. Uczestnictwo w Konferencji nie podlega opłacie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.