II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego: ,,Nowoczesne technologie a prawo medyczne”.

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego: ,,Nowoczesne technologie a prawo medyczne”.

 • Kategoria:

  Konferencja

 • Facebook:

  https://fb.me/e/4acqMXSJP

 • Data:

  2024-05-15

 • E-mail:

  szczukowskawiktoria@gmail.com

 • Lokalizacja:

  Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni

 • Termin nadesłania abstraktu:

  2024-05-03

opis wydarzenia:

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego ma stanowić dyskurs na temat szeroko pojętego prawa medycznego i związanych z tym dylematów współczesnego świata. Wprowadzenie nowoczesnych technologii do dziedziny medycyny wyznacza nowe ścieżki postępu, ale jednocześnie stawia przed prawem medycznym wyzwania dotyczące ochrony praw pacjentów, zachowania zasad etyki oraz dostosowania się do szybko zmieniającego się otoczenia. Sztuczna inteligencja (SI), technologie biomedyczne czy telemedycyna, niosą za sobą liczne korzyści, ale również rodzą pytania o  ich zgodność z obowiązującymi normami prawnymi i deontologicznymi.

Społeczeństwo musi być świadome swoich praw. Żeby tak było musi mieć dostęp do informacji. Ale czy faktycznie ma?
Nie, wg raportu z 2023 r. Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej W ankiecie z udziałem 1182 respondentów, aż 73,37% uczestników wyraziło się negatywnie na temat dostępu do informacji o programach profilaktyki zdrowotnej w Polsce.
Świadomość nie ma wieku. Dlatego naszą Konferencje kierujemy do szerokie grona odbiorców. Szczególnie młodzieży kształcących się w oraz dorosłych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu prawa medycznego, medycy i SI.

Świadomość sprzyja dbaniu o najważniejsze dobro, jakim jest zdrowie. Zdrowe i świadome społeczeństwa tworzą pokolenia. Dlatego warto objąć powyższe wydarzenie patronatem i rozpowszechnić wiedzę o nim.