“Cryptocurrencies, Non-Fungible Tokens (NFTs) and Central Bank Digital Currencies (CBDCs): Law & Policy”.

Podstawowe informacje

  • Wydarzenie:

    “Cryptocurrencies, Non-Fungible Tokens (NFTs) and Central Bank Digital Currencies (CBDCs): Law & Policy”.

  • Kategoria:

    Szkolenie

  • Facebook:

    https://fb.me/e/3g0VHZOhI

  • Data:

    2022-09-30

  • E-mail:

    haluschenko@cfasofficial.com

  • Lokalizacja:

    Zoom

opis wydarzenia:

Center For American Studies zaprasza na intensywny weekendowy kurs z dwoma profesorami prawa i ekspertami z zakresu technologii ze Stanów Zjednoczonych pt. “Cryptocurrencies, Non-Fungible Tokens (NFTs) and Central Bank Digital Currencies (CBDCs): Law & Policy”.
Kurs przeprowadzi Cię przez kluczowe zagadnienia prawne i technologiczne oraz amerykańskie i europejskie plany legislacyjne z zakresu polityki monetarnej związane z kryptowalutami, tokenami niewymiennymi (NFT) oraz cyfrowymi walutami banków centralnych (CBDC).
Dowiesz się, czym właściwie są kryptowaluty i dlaczego stają się tak popularne oraz jakie mają wady i zalety w porównaniu do konwencjonalnych technologii służących deponowaniu i ochronie pieniądza oraz realizacji płatności.
Zrozumiesz jak w praktyce działają mechanizmy stojące za kluczowymi pojęciami, takimi jak stablecoiny, tokeny niewymienne (NFT) i zdecentralizowana wymiana, oraz poznasz normy prawne i organy regulacyjne, które sprawują nadzór nad tymi technologiami w obszarach prawa papierów wartościowych, prawa gospodarczego, podatków i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

➡️𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Kurs odbywa się w piątkowy wieczór 30 września oraz sobotę 1 października w godzinach popołudniowych.
Weekendowy format kursu online realizowanego na platformie Zoom umożliwia udział osób pracujących w pełnym wymiarze godzin w ciągu tygodnia.

➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ze względu na wzrastającą rolę krypto-aktywów, kurs jest obowiązkową pozycją zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych prawników, menedżerów, specjalistów ds. podatków i finansów oraz inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.
✓ Dowiesz się czym są kryptowaluty i jak działa technologia blockchain
✓ Zrozumiesz powiązania między kryptowalutami, pieniądzem (fiducjarnym) i polityką monetarną
✓ Nauczysz się dostrzegać zależności występujące pomiędzy kryptowalutami a prawem umów, prawem podatkowym, prawem papierów wartościowych oraz innymi gałęziami prawa
✓ Zdobędziesz wiedzę na temat najgorętszych obecnie tematów ze świata kryptowalut, w tym stablecoinów, cyfrowych walut banków centralnych, transakcji NFT, zdecentralizowanych finansów oraz planów legislacyjnych rządów USA i państw Europy

➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
Dzień 1. Piątek (17.30 – 20.30 CET)
1. Challenges Faced by the Cryptocurrency Ecosystem
2. What Is Blockchain and What Is Cryptocurrency? What Is Money?
3. Understanding Cryptocurrency as a Valuable Digital Token and a System for Transferring Economic Value without Intermediaries.
4. Overview of Principal U.S. Regulators and Their Impact on Crypto-assets Regulation around the World:
a) Securities and Exchange Commission (SEC);
b) Commodity Futures Trading Commission (CFTC);
c) Treasury Department/FinCEN.

Dzień 2. Sobota (13.00 – 16.00 CET)
1. Stablecoins.
2. Central Bank Digital Currencies (CBDCs).
3. Non-Fungible Tokens (NFTs).
4. Decentralized Finance (DeFi).
5. Decentralized Autonomous Organizations (DAOs).
6. Emerging Legal and Policy Issues and the Future of Crypto-asset Regulation in the United States, Europe and the World.
7. Questions and Answers (Q&A) with Prof. Michael Gilbert & Prof. Abraham Sutherland.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙Ą𝐂𝐘
👨‍🏫Michael Gilbert otrzymał tytuł doktora oraz doktora nauk prawnych na University of California w Berkeley, gdzie pełnił funkcję redaktora w California Law Review i otrzymał wiele wyróżnień.
Obecnie jest prodziekanem i profesorem prawa na University of Virginia Law School (8. najlepszy wydział prawa w Stanach Zjednoczonych), gdzie kieruje również Center for Public Law and Political Economy. Przed objęciem stanowiska profesora, Gilbert pracował dla sędziego Williama A. Fletchera w amerykańskim sądzie apelacyjnym dla dziewiątego obwodu.
Prof. Gilbert wykłada prawo wyborcze, zasady legislacji, Law & Economics oraz prawo kryptowalut. Jego książka zatytułowana Public Law and Economics ukaże się wkrótce w Oxford University Press. Jego badania ukazywały się w monografiach i wiodących czasopismach prawniczych.
Prof. Gilbert jest członkiem Democracy Initiative’s Corruption Lab for Ethics, Accountability, and the Rule of Law. Wiosną 2020 był profesorem wizytującym na Universidad Torcuato di Tella w Buenos Aires. W toku swojej kariery wykładał na całym świecie, m.in. w Ekwadorze, Niemczech, Hongkongu, Meksyku i Izraelu.

👨‍🏫 Abraham Sutherland otrzymał tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz tytuł licencjata na Harvardzie.
Karierę prawniczą rozpoczął w O’Melveny & Myers w Waszyngtonie. Był referentem sędziego Davida B. Sentelle w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu D.C. Służył w Białym Domu jako zastępca głównego doradcy prawnego w administracji George’a W. Busha.
Prof. Sutherland jest obecnie profesorem prawa na University of Virginia School of Law, gdzie wykłada prawo kryptowalut, zasady rządów prawa oraz politykę międzynarodowego rozwoju i praworządności. Jego badania dotyczące kryptowalut koncentrują się na kwestiach regulacyjnych, w szczególności podatkowych, w tym opodatkowaniu aktywów cyfrowych oraz sprawozdawczości podatkowej i wymogach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Pełni funkcję doradcy dla Proof of Stake Alliance, grupy branżowej, która koncentruje się na technologii kryptowalut typu proof-of-stake, i jest członkiem-stypendystą Coin Center. Prof. Sutherland jest również dyrektorem firmy Saker Group zajmującej się rozwojem i zarządzaniem projektami. Firma ta poszukuje rozwiązań dla wyzwań rozwojowych w krajach najsłabiej rozwiniętych i na rynkach zagranicznych, stosując strategie i zasady zaczerpnięte z nurtu Law & Economics.
Wymaga podkreślenia, że prof. Sutherland był doradcą Departamentu Stanu USA ds. rządów prawa w Afganistanie w latach 2009-2012. Uczestniczył w ponad 450 misjach z wysuniętej bazy artyleryjskiej w jednym z najgorętszych regionów konfliktu.
Językiem szkoleniowym – z uwagi na narodowość prowadzących (USA) – jest język angielski. Otwarty sposób prowadzenia pozwoli na wyjaśnienie złożonych terminów i wątpliwości uczestników szkolenia w czasie rzeczywistym.

➡️𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐎𝐖𝐄
Jako uczestnik otrzymasz zestaw darmowych materiałów.

✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn. Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Cena regularna: 449 PLN
❗️Cena early-bird z rabatem (w razie rejestracji do 15 września) to tylko 349 PLN❗️

➡️ 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/oAZHSQgn2mqeKEx89

Link do e-płatności (karta, Przelewy24):
https://buy.stripe.com/5kAbLggeE65y4ta29a

To wszystko! Formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ostateczny termin rejestracji: 26 września 2022 r.

➡️ 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszystkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki szkolenia, Pani Rity Haluschenko: haluschenko@cfasofficial.com.
Do zobaczenia!