Corporate Legal English z adwokatką z USA znaną ze spraw dot. dzieł Van Gogha

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Corporate Legal English z adwokatką z USA znaną ze spraw dot. dzieł Van Gogha

 • Strona wydarzenia:

  https://fb.me/e/2e2Ftsphc

 • Kategoria:

  Szkolenie

 • Facebook:

  https://fb.me/e/2e2Ftsphc

 • Data:

  2022-03-11

 • E-mail:

  office@cfaspoland.org

 • Lokalizacja:

  Microsoft Teams

opis wydarzenia:

Center For American Studies ma przyjemność zaprosić do udziału w certyfikowanym weekendowym szkoleniu „Advanced Company & Corporate Legal English (In the Context of Doing Business in the United States)” z Prof. Jennifer Kreder (absolwentką Georgetown Law).
Podczas szkolenia nauczysz się zaawansowanego języka prawniczego wymaganego od prawników, managerów i doradców podatkowych działających w międzynarodowym środowisku biznesowym.
Aby wyposażyć uczestników w namacalną, praktyczną wiedzę, szkolenie jest prowadzone w realnym kontekście zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych (od pojedynczej transakcji do ustanowienia tam stałej obecności korporacyjnej).

➡️ 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie rozpoczyna się w piątek 11 marca o godz. 18:00 i kończy w niedzielę 13 marca o godz. 18:30. Weekendowy format szkolenia online na platformie Zoom umożliwia udział osobom pracującym na pełen etat w tygodniu.

➡️𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Szkolenie poprowadzi Prof. Jennifer Kreder, która jest ekspertem w dziedzinie zakładania i ekspansji podmiotów prawno-gospodarczych.
• Nauczysz się zaawansowanej terminologii z zakresu prawa spółek i prawa handlowego oraz różnych rodzajów podmiotów prawnych w ramach których prowadzić można działalność gospodarczą bazując na realnych przykładach
• Otrzymasz konkretne wskazówki, jak zakładać podmioty gospodarcze przy użyciu Advanced Company & Corporate Legal English
• Poznasz praktyczne konsekwencje tworzenia – lub nieprawidłowego utworzenia – podmiotów gospodarczych w odniesieniu do potencjalnej odpowiedzialności i ekspozycji jurysdykcyjnej (w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych)

➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Dzień 1. 𝐏𝐢ą𝐭𝐞𝐤 (18.00-20.15)
Wprowadzenie do zaawansowanego prawniczego języka angielskiego – prawo spółek i prawo handlowe
1) Pojedyncze transakcje handlowe i ekspozycja jurysdykcyjna: terminologia i kluczowe umiejętności
2) Piercing the Corporate Veil: co oznacza i jak działa przebicie zasłony korporacyjnej?
3) Rodzaje podmiotów gospodarczych i wybór podmiotu odpowiedniego dla działalności klienta (np. LLC, Corp., d/b/a, itd.)

Dzień 2. 𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 (13.30-18.30)
Advanced Corporate Legal English (w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej w USA)
1) Wybór miejsca rejestracji podmiotu, czyli wstępna analiza jurysdykcji (przykłady: Nowy Jork, Delaware, Północna Dakota, Floryda)
2) Gdzie i w jaki sposób podmiot gospodarczy może prowadzić działalność? Tworzenie struktury dla biznesu klienta.
3) Metody rejestracji w celu prowadzenia biznesu o szerokim profilu działalności (przykłady różnych stanów)
4) Ekspozycja jurysdykcyjna – terminologia, zasady funkcjonowania, konsekwencje

Dzień 3. 𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚 (13.30-18.30)
Zrób to sam! Tworzenie różnych typów podmiotów gospodarczych (krok po kroku) na realnych przykładach
1) Ćwiczenie: rejestracja spółki LLC na Florydzie i rejestracja działalności gospodarczej w Nowym Jorku
2) Ćwiczenie: zakładanie spółki w Wyoming i ekspansja działalności (w Stanach Zjednoczonych i poza ich granicami), przy uwzględnieniu konsekwencji ekspozycji jurysdykcyjnej

➡️𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘
Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów, które będą mogły być wykorzystane jako podręczne źródło wiedzy również po zakończeniu szkolenia.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐀
Profesor i adwokat Jennifer Kreder jest absolwentką Georgetown University Law Center praktykującą prawo w Nowym Jorku i na Florydzie. Karierę prawniczą zaczęła w dziale sporów sądowych w Milbank w Nowym Jorku, koncentrując się na negocjacjach międzyrządowych z okresu Holokaustu, sprawach dotyczących własności, sporach o dzieła sztuki i pozwach zbiorowych, jak również sprawach dotyczących papierów wartościowych i ubezpieczeń.
Prof. Kreder pracowała w Sądzie Okręgowym Północnego Teksasu dla uznanego w całym USA sędziego Barefoota Sandersa (prawej ręki prezydenta USA Lyndona Johnsona). Została również nagrodzona za pracę na rzecz katolickich zakonnic i innych osób torturowanych i zamordowanych podczas wojny domowej w Salwadorze.
Przez dwadzieścia lat Prof. Kreder występowała w sprawach dotyczących sztuki, która przechodziła z rąk do rąk zarówno w czasach nazizmu, jak i rewolucji rosyjskiej, reprezentując m.in. historyków, Amerykański Kongres Żydowski, Komisję ds. Odzyskiwania Sztuki przeciwko Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA), Metropolitan Museum of Art oraz Uniwersytet Yale. W grę wchodziły dzieła takich artystów jak Vincent Van Gogh, Egon Schiele, George Grosz i Paul Cézanne.
Wyrastając z doświadczenia Prof. Kreder w sprawach o odzyskanie dzieł sztuki, jej praktyka rozwinęła się o zagadnienia związane z I Poprawką do Konstytucji USA a sztuką, internetem, prawami autorskimi, znakami towarowymi, muzeami oraz organizacjami non-profit. Występuje także regularnie jako ekspert lub konsultant w sprawach dotyczących własności, transakcji dzieł sztuki i pokrycia ubezpieczeniowego. Prowadzi obecnie wiele spraw federalnych (w tym pozwy zbiorowe) i jest profesorem w NKU-Chase College of Law. Zobacz: JenniferKreder.com.

✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies.
Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn).
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Na życzenie do certyfikatu możemy dołączyć suplement z wykazem treści szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Koszt uczestnictwa to 669 PLN
❗️Cena early-bird z rabatem (w razie rejestracji do 2 marca) to tylko 469 PLN❗
Link do e-płatności kartą:
https://buy.stripe.com/6oEcN30Tv0rpdEY29U

➡️𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/HvF6gyigDgHd4vLy6
Ostateczny termin zgłoszeń: 7 marca 2022 roku.

➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Prosimy o kontakt z panem Alexem Statkevychem (Koordynatorem szkolenia) na statkevych@cfasofficial.com.