ASK #1 Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Zapraszamy na pierwsze spotkanie tegorocznej Akademii Spółek Kapitałowych, cyklu wykładów i dyskusji eksperckich poświęconych prawu spółek i rynkowi kapitałowemu.

Podczas spotkania adw. dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy) poprowadzi wykład wprowadzający do tematyki crowdfundingu pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju. Case study Emiteo”. Podstawowym celem wykładu będzie wyjaśnienie zjawiska crowdfundingu, opisanie jego skali ekonomicznej (zwłaszcza w zakresie crowdfundingu inwestycyjnego), a także wskazanie co może czekać crowdfunding inwestycyjny w związku z nowymi regulacjami prawa UE. W czasie wykładu zostanie zaprezentowane działanie crowdfundingu w praktyce na przykładzie jednej z nowo funkcjonujących platform crowdfundingowych – Emiteo.

Następnie odbędzie się dyskusja ekspercka pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju”.

Uczestnikami dyskusji będą:
Aleksandra Kopeć (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy),
Wojciech Iwaniuk (InnerValue),
dr Wojciech Iwański (SK&S),
dr Magdalena Zmysłowska (CMS) w roli moderatorki całego spotkania.

Wszystkie spotkania ASK są otwarte i bezpłatne. Odbywają się online. Linki do poszczególnych spotkań będziemy przesyłać zarejestrowanym uczestnikom za pośrednictwem maila.

Osoby zarejestrowane, które będą uczestniczyły w co najmniej 9 spotkaniach tegorocznej edycji ASK otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Udział adwokatów i radców prawnych w XI edycji Akademii Spółek Kapitałowych zostanie zaliczony na poczet obowiązku doskonalenia zawodowego. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej od wtorku 23 marca (obecnie strona jest aktualizowana).