American Constitutional Law Made Simple!

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

The Center For American Studies działające we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym weekendowym kursie poświęconemu amerykańskiemu prawu konstytucyjnemu z native speakerem-naukowcem z USA: „American Constitutional Law Made Simple!”

Cel kursu jest prosty. Zrozumiesz fundamenty i historię amerykańskiego systemu konstytucyjnego oraz poznasz naczelne zasady prawa amerykańskiego.

Zaczniemy od ewolucji amerykańskiego systemu konstytucyjnego i wyjaśnimy, dlaczego stał się on z różnych względów (nie zawsze chlubnych!) wyjątkowy. Zrozumiesz strukturę Konstytucji Stanów Zjednoczonych, znaczenie różnych praw jednostki, federalizmu i podziału władzy. Następnie zrozumiesz pojęcie judicial review i poznasz różne sposoby wykładni konstytucji oraz innych aktów prawnych. Wreszcie – i na tym będziemy się skupiać przez większość kursu – zapoznasz się z „największymi przebojami” orzecznictwa amerykańskiego Sądu Najwyższego. Poznasz tło, argumenty, logikę decyzji i nieustanny wpływ jaki sprawy te miały i mają na Stany Zjednoczone. Pośrednio dowiesz się wiele o społeczeństwie, polityce i historii USA.

Kurs „American Constitutional Law Made Simple!” toczy się w czasie rzeczywistym w formacie zbliżonym do spotkania twarzą w twarz. Kurs rozpoczyna się w piątek po południu o godzinie 18:00 (5 lutego), zaś kończy w niedzielne popołudnie o godzinie 15:30 (7 lutego). Dzięki temu umożliwia on udział osobom zajętym w tygodniu.

Do zobaczenia online!