Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Center For American Studies we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu pt. „Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej”.
Wzorowana na zajęciach „Trial Practice” znanych z najbardziej prestiżowych amerykańskich wydziałów prawa, Akademia jest jedynym w swoim rodzaju wysoce kompleksowym szkoleniem dostępnym w Polsce, dostosowanym do realiów prawa polskiego.

➡️ 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Akademia odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 24-26 września i 1-3 października.
Internetowy format Akademii prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zajęci w ciągu tygodnia.

➡️ 𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ Akademia prowadzona jest przez stricte praktycznie zorientowane ekspertki i adresuje konkretne potrzeby stawiane prawnikom procesowym.
• Nauczysz się jak konstruować logiczną i przekonującą argumentację w sądzie
• Dowiesz się jak efektywnie prowadzić przesłuchania na sali rozpraw i wykrywać kłamstwa (podważając tym samym prawdziwość zeznań świadków)
• Opanujesz w praktyce umiejętność adresowania sądu i innych uczestników rozprawy oraz wygłaszania mowy końcowej (włączywszy w to skuteczną dykcję, artykulację oraz emisję głosu)
• Zrozumiesz najważniejsze błędy prawniczej argumentacji i poznasz metody ich eliminacji
• Staniesz się czujny/a na psychologiczne aspekty zeznań świadków oraz występujące na sali sądowej błędy (złudzenia) poznawcze sędziów i prokuratorów
• Poznasz tajniki sztuki sądowej autoprezentacji i nauczysz się skutecznie pracować nad swoim głosem także po zakończeniu szkolenia
• Dowiesz się jak wykorzystać profilowanie (np. podejrzanego/oskarżonego, testatora, osoby zaginionej) z powodzeniem dla swojej sprawy
• Zrozumiesz znaczenie dowodu z opinii biegłego (w sprawach cywilnych oraz karnych) w praktyce dzięki metodzie case-studies

➡️ 𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej obejmować będzie 4 moduły: (1) Retoryka Praktyczna; (2) Wymowa Sądowa; (3) Psychologia Sądowa I; (4) Psychologia Sądowa II.
Zajęcia rozpoczynać się będą w piątek o godzinie 18.00, zaś kończyć w niedzielę o godzinie 15.30. W sobotę i niedzielę przewidziana jest godzinna przerwa na lunch.
Charakter czterech modułów jest zróżnicowany, obejmuje bowiem krótkie części wykładowe oraz zajęcia stricte praktyczne. To właśnie zajęcia praktyczne oraz angażujące uwagę ćwiczenia stanowią sedno Akademii.

➡️𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐄 𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma obszerny zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauk także po zakończeniu Akademii.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐄
👩🏼‍🏫 dr Ewa Habzda-Siwek – doktor nauk prawnych, magister psychologii. Ukończyła aplikację sędziowską. Obecnie pracownik naukowo- dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspertka z zakresu zagadnień na styku prawa i psychologii.
👩🏼‍🏫 dr Karolina Dukała – psycholog sądowy. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego. Ekspertka z zakresu psychologii zeznań świadków, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki skuteczności przesłuchań i metod wykrywania kłamstwa.
👩🏼‍🏫 dr Paulina Święcicka – doktor nauk prawnych. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalistka z zakresu praktycznej retoryki prawniczej i prawniczej autoprezentacji.
👩🏼‍🏫 mgr Katarzyna Bruzzanese – trener głosu, aktorka, reżyser, pedagog i neofilolog ze specjalnością z zakresu logopedii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby konkretnej roli społecznej (prawnika występującego przed sądem).

➡️ 𝐃𝐋𝐀 𝐊𝐎𝐆𝐎?
Akademia ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne aplikantom i praktykującym prawnikom (adwokatom i radcom prawnym).
Nie trzeba posiadać jednak tytułu ukończenia studiów prawniczych, aby wziąć udział w Akademii.
Językiem szkoleniowym Akademii jest język polski.

➡️ 𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia, w tym Akademia, są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy.
Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (32) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego. W razie potrzeby do certyfikatu możemy dołączyć także suplement zawierający opis treści szkolenia (syllabus).

➡️ 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
‼️Cena z rabatem (w razie rejestracji do 1 września): 799 zł (za 32 godziny szkoleniowe)‼️
Cena regularna (w razie rejestracji po 1 września a przed 15 września) to 999 zł.

✅ 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/BdVSMY8EZTLgEwKL9
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.
Ostateczny termin zgłoszeń: 15 września 2021 r.

➡️ 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Center For American Studies drogą wiadomości prywatnej na fanpage’u na Facebooku lub mailowo pisząc na adres office@cfaspoland.org. Do zobaczenia online!