Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej – jedyne takie szkolenie w skali całej Polski!

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej – jedyne takie szkolenie w skali całej Polski!

 • Strona wydarzenia:

  https://fb.me/e/1ayGlkF7Y

 • Kategoria:

  Szkolenie

 • Facebook:

  https://fb.me/e/1ayGlkF7Y

 • Data:

  2021-04-16

 • E-mail:

  akademiarwips@cfaspoland.org

 • Lokalizacja:

  Online

 • Termin nadesłania abstraktu:

  2021-03-15

opis wydarzenia:

Center For American Studies we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowej w skali kraju Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej.

Wydarzenie odbędzie się w całości w formie online na przestrzeni dwóch weekendów: 16-18 kwietnia i 23-25 kwietnia.

Wydarzenie realizowane będzie na platformie Microsoft Teams.

?CZEGO DOTYCZY ARWiPS? ?
Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej (ARWiPS) to intensywny dwuweekendowy program szkoleniowy dla wyjątkowo ambitnych studentów prawa i psychologii, aplikantów, prawników-praktyków, a także innych zainteresowanych osób (np. biegłych sądowych).

ARWiPS to solidna dawka czysto praktycznej wiedzy, której nie uczy się ani na studiach prawniczych czy też psychologicznych ani w toku aplikacji prawniczych. Jeżeli chcesz podnieść swoje kompetencje i czuć się pewnie na sali rozpraw, to ARWiPS jest właśnie dla Ciebie!

Spełnienie warunków udziału w Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej gwarantuje otrzymanie oficjalnego dyplomu uczestnictwa certyfikującego udział w programie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z naszych innych wydarzeń: https://tinyurl.com/y4xf3byj

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W ARWiPS?
?Nauczysz się jak konstruować logiczną i przekonującą argumentację w sądzie
?Dowiesz się jak efektywnie prowadzić przesłuchania na sali rozpraw i wykrywać kłamstwa (podważając tym samym prawdziwość zeznań świadków)
?Opanujesz w praktyce umiejętność adresowania sądu i innych uczestników rozprawy oraz wygłaszania mowy końcowej (włączywszy w to skuteczną dykcję, artykulację oraz emisję głosu)
?Zrozumiesz najważniejsze błędy prawniczej argumentacji i poznasz metody ich eliminacji
?Staniesz się czujny/a na psychologiczne aspekty zeznań świadków oraz występujące na sali sądowej błędy (złudzenia) poznawcze sędziów i prokuratorów
?Poznasz tajniki sztuki sądowej autoprezentacji i nauczysz się skutecznie pracować nad swoim głosem także po zakończeniu programu
?Dowiesz się jak wykorzystać profilowanie (np. podejrzanego/oskarżonego, testatora, osoby zaginionej) z powodzeniem dla swojej sprawy
?Zrozumiesz znaczenie dowodu z opinii biegłego (w sprawach cywilnych oraz karnych) w praktyce dzięki metodzie case-studies
?Nauczysz się jakie znaczenie mają zaburzenia psychiczne w postępowaniach sądowych (zaburzenia zachowania, ADHD, psychopatia, schizofrenia)

??‍?PROGRAM ARWiPS ??‍?
Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej obejmować będzie 4 moduły: (1) Retoryka Praktyczna; (2) Wymowa Sądowa; (3) Psychologia Sądowa I (wprowadzenie); (4) Psychologia Sądowa II (zagadnienia szczegółowe).

Kursy rozpoczynać się będą w piątek o godzinie 18.00, zaś kończyć w niedzielę ok. godziny 15.00. W sobotę i niedzielę przewidziana będzie godzinna przerwa na lunch. Charakter kursów jest zróżnicowany, obejmuje bowiem krótkie części wykładowe oraz zajęcia stricte praktyczne. Kontakt przypominający spotkanie twarzą w twarz umożliwią nam wyodrębnione na platformie e-learningowej pokoje.

Zajęcia poprowadzą mgr Katarzyna Bruzzanese (aktorka i logopeda, specjalistka mająca długoletnie doświadczenie w pracy nad głosem z prawnikami), dr Karolina Dukała (doktor psychologii, specjalistka z zakresu psychologii sądowej), dr Ewa Habzda-Siwek (doktor nauk prawnych, psycholog) oraz dr Paulina Święcicka (doktor nauk prawnych, specjalistka z zakresu retoryki prawniczej).

? KTO MOŻE APLIKOWAĆ NA ARWiPS? ?
Każdy. Mimo, że ARWiPS ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe – niezbędne zwłaszcza aplikantom i praktykującym prawnikom – to jesteśmy otwarci także na aplikacje od innych zainteresowanych osób.
Językiem kursowym ARWiPS jest język polski.

? JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA ARWiPS? ?
Prosimy o rejestrację przy użyciu tego krótkiego formularza: https://forms.gle/Fe9xqKjsnoztLTis6

Ostateczny deadline na zgłoszenie to 15 marca 2021, ale będziemy przyjmować uczestników na zasadzie naboru ciągłego (rolling basis). Ze względu na wysoce praktyczny charakter zajęć jesteśmy niestety zmuszeni ograniczyć liczbę uczestników, więc przyjęć na ARWiPS będziemy dokonywać na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

? KOSZT UDZIAŁU W ARWiPS ?
Opłata to tylko 799 PLN!
Opłata obejmuje udział w zajęciach, bogate materiały do nauki własnej, a także oficjalne dokumenty potwierdzające udział w ARWiPS.

❗️Ważne daty❗️
• 15 marca 2021 – ostateczny termin na rejestrację
• 25 marca 2021 – termin na wniesienie opłaty za udział w ARWiPS
• 16-18 kwietnia i 23-25 kwietnia 2021 – Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej

PYTANIA?
Jeżeli macie więcej pytań o udział w Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej, prosimy o pisanie wiadomości na naszej stronie na Facebooku bądź skierowanie do nas maila: akademiarwips@cfaspoland.org

Do zobaczenia (online) w kwietniu!