Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej

Podstawowe informacje

 • Wydarzenie:

  Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej

 • Kategoria:

  Szkolenie

 • Facebook:

  https://fb.me/e/2EaQGEQAX

 • Data:

  2022-10-21

 • E-mail:

  haluschenko@cfasofficial.com

 • Lokalizacja:

  Zoom

opis wydarzenia:

Center For American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w „Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej”.
Wzorowana na zajęciach „Trial Practice” znanych z najbardziej prestiżowych amerykańskich wydziałów prawa, Akademia jest jedynym w swoim rodzaju wysoce kompleksowym szkoleniem dostępnym w Polsce, dostosowanym do realiów prawa polskiego.

➡️ 𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ Akademia prowadzona jest przez stricte praktycznie zorientowane ekspertki i adresuje konkretne potrzeby stawiane prawnikom (w szczególności prawnikom procesowym).
• Nauczysz się jak konstruować logiczną i przekonującą argumentację w sądzie.
• Dowiesz się jak efektywnie prowadzić przesłuchania na sali rozpraw i wykrywać kłamstwa (podważając tym samym prawdziwość zeznań świadków).
• Opanujesz w praktyce umiejętność adresowania sądu i innych uczestników rozprawy oraz wygłaszania mowy końcowej (włączywszy w to skuteczną dykcję, artykulację oraz emisję głosu).
• Zrozumiesz najważniejsze błędy prawniczej argumentacji i poznasz metody ich eliminacji.
• Staniesz się czujny/a na psychologiczne aspekty zeznań świadków oraz występujące na sali sądowej błędy (złudzenia) poznawcze sędziów i prokuratorów.
• Poznasz tajniki sztuki sądowej autoprezentacji i nauczysz się skutecznie pracować nad swoim głosem także po zakończeniu szkolenia.
• Dowiesz się jak wykorzystać profilowanie (np. podejrzanego/oskarżonego, testatora, osoby zaginionej) z powodzeniem dla swojej sprawy.
• Zrozumiesz znaczenie dowodu z opinii biegłego (w sprawach cywilnych oraz karnych) w praktyce dzięki metodzie case-studies.

➡️ 𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej obejmować będzie 4 moduły:
(1) Praktyczna retoryka prawnicza;
(2) Wymowa sądowa i praca nad głosem dla prawników;
(3) Psychologia sądowa I;
(4) Psychologia sądowa II.
Charakter czterech modułów jest zróżnicowany, obejmuje bowiem krótkie części wykładowe oraz zajęcia stricte praktyczne. To właśnie zajęcia praktyczne oraz angażujące uwagę ćwiczenia stanowią sedno Akademii.

➡️𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐄 𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐃𝐎 𝐍𝐀𝐔𝐊𝐈 𝐖Ł𝐀𝐒𝐍𝐄𝐉
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma obszerny zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauk także po zakończeniu Akademii.

➡️𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐄
👩🏼‍🏫Ewa Habzda-Siwek – doktor nauk prawnych, psycholog i kryminolog. Ukończyła aplikację sędziowską. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspertka z zakresu zagadnień z pogranicza psychologii i prawa, psychologii sądowej, sprawców przestępstw oraz tematyki nieletnich i przestępczości z użyciem przemocy. Autorka monografii pt. „Diagnoza stanu psychicznego sprawcy a rozstrzygnięcia w procesie karnym” oraz współredaktorka naukowa książki pt. „Psychologia i prawo. Między teorią a praktyką”.
👩🏼‍🏫 dr Hanna Wiczanowska – prawniczka, kierownik naukowy grantu PRELUDIUM ze środków Narodowego Centrum Nauki. W okresie październik 2019-luty 2020 r. pracowała w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Certyfikowany trener biznesu w ramach International Trainers & Faciliatators Federation w zakresie wystąpień publicznych, Zaawansowany Srebrny Mówca (ACS) oraz Zaawansowany Brązowy Lider (ALB) według certyfikacji organizacji Toastmasters International. Jej kompetencjom zaufały największe międzynarodowe przedsiębiorstwa, m.in. Jeronimo Martins Polska S.A., GlaxoSmithKline, Jacobs S.A.
👩🏼‍🏫 dr Jagoda Dzida – prawniczka, pracowniczka Laboratorium Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji. Doświadczenie prawnicze zdobywała w kancelarii MERSKI w Poznaniu oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie TransLegal oraz w grupie badawczej Legal Research Group Intellectual Property and Media Law: „Interdyscyplinarne ujęcie prawa do nazwy domeny internetowej”. Autorka licznych artykułów naukowych z zakresu wykrywania nieszczerości oraz badań klasyfikacyjnych pisma ręcznego oraz współautorka rozdziału w monografii „Foundations of Law: The Polish Perspective”. Od kilku lat aktywnie promuje wiedzę z zakresu kryminalistyki oraz wykrywania kłamstwa w ramach Nocy Naukowców i Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
👩🏼‍🏫 mgr Katarzyna Bruzzanese – trenerka głosu, aktorka, reżyserka, pedagożka i neofilolożka ze specjalnością z zakresu logopedii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nad głosem z praktykującymi prawnikami, sędziami i wykładowcami. Specjalizuje się w doskonaleniu dykcji, ćwiczeniach impostacji głosu, pracy nad tekstem oraz budowaniu psychologii postaci na potrzeby konkretnej roli społecznej (prawnika występującego przed sądem).

➡️ 𝐃𝐋𝐀 𝐊𝐎𝐆𝐎?
Akademia ma na celu edukację praktyczną nastawioną na potrzeby stricte zawodowe niezbędne aplikantom i praktykującym prawnikom (adwokatom i radcom prawnym).
Serdecznie zapraszamy także osoby pracujące w ramach szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.
Językiem szkoleniowym Akademii jest język polski.

➡️ 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Akademia odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 21-23 października i 28-30 października.
𝐆𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐲 𝐳𝐚𝐣𝐞̨𝐜́:
– Piątek (21.10): 18.00 – 21.15;
– Sobota (22.10): 09.45 – 15.30;
– Niedziela (23.10): 09.45 – 15.30.
– Piątek (28.10): 18.00 – 21.15;
– Sobota (29.10): 09.45 – 15.30;
– Niedziela (30.10): 09.45 – 13.00.
W sobotę i niedzielę przewidziana jest godzinna przerwa na lunch.
Internetowy format Akademii prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla prawników zajętych pracą na pełen etat w tygodniu.

➡️ 𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze szkolenia, w tym Akademia, są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. akademickich Center For American Studies. Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy.
Certyfikat zawiera nazwisko prowadzących szkolenie oraz ilość odbytych godzin szkoleniowych (30) i może zostać użyty w celu realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego. W razie potrzeby do certyfikatu możemy dołączyć także suplement zawierający opis treści szkolenia (syllabus).

➡️ 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
Cena regularna: 699 PLN
❗️Cena early-bird z rabatem (obowiązuje w razie rejestracji do 15 października 2022) to tylko 499 PLN ❗️

✅ 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀
Prosimy rejestrować się na szkolenie przy użyciu krótkiego formularza:
https://forms.gle/4EswTMgD8Uf4wa1j9
Link do e-płatności (Przelewy24, karta):
https://buy.stripe.com/7sIdTo8Mc51u1gYaGd
To wszystko! Po dokonaniu zgłoszenia, formularz automatycznie generuje odpowiedź o wpłynięciu Państwa danych do systemu.

➡️ 𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki Akademii, pani Margarity Haluschenko (haluschenko@cfasofficial.com).
Do zobaczenia online!