Academic Writing Made Easy | Kurs z profesor ze Stanów Zjednoczonych (University of California)

Podstawowe informacje

opis wydarzenia:

Center for American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w intensywnym i certyfikowanym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim pt. „𝐀𝐜𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐜 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐌𝐚𝐝𝐞 𝐄𝐚𝐬𝐲”.
Powszechnie wiadomo, że najważniejszą umiejętnością każdego naukowca jest umiejętność skutecznego przekazywania naukowych idei poprzez teksty pisane (np. artykuły naukowe, rozdziały w monografiach, książki).
Nasz kurs nauczy Cię, jak opanować sztukę pisania akademickiego w języku angielskim, obejmując gramatykę, budowanie zdań i wypracowywanie stylu, a także wyjaśni najczęstsze błędy i sposoby na ich uniknięcie – wszystko to na konkretnych przykładach!

🗓 𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘?
Szkolenie odbędzie się w czasie rzeczywistym 8 i 9 grudnia online na platformie Zoom. Dokładne godziny kursu podano poniżej.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania prowadzącej pytań. Profesor Roberta Ward będzie łączyć się z nami w czasie rzeczywistym ze Stanów Zjednoczonych.

📌𝐃𝐋𝐀𝐂𝐙𝐄𝐆𝐎 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐎?
Ponieważ kurs prowadzony jest przez otwartą i interdyscyplinarną amerykańską profesor, Robertę Ward, okaże się idealny niezależnie od dyscypliny naukowej w której się obracasz.
Ponadto kurs jest synchroniczny – kontakt i możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym pozwolą rozwiać wszystkie pojawiające się na bieżąco wątpliwości.
Zrozumiesz angielską gramatykę, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej.
Innymi słowy dowiesz się jak pisać bardziej przekonująco i pewnie jako naukowiec!

➡️𝐖𝐘𝐒𝐎𝐂𝐄 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔
𝑫𝒂𝒚 𝑰. 𝘼𝙘𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙘 𝙒𝙧𝙞𝙩𝙞𝙣𝙜 (Piątek 17.15 – 20.45)
A. Avoid Noobie Mistakes: Overview of English Cases in an Academic Context – with exercises
B. Sound Like a Pro(sessional) Scholar: Overview of all the English tenses and which one to use when writing academic works – with exercises
C. Make Your Academic Style Hot: Diagramming sentences to implement the English language in academic works
D. Avoid Sounding Like an Amateur:
a) formal academic writing vs. informal writing – beware of the differences
b) useful phrases for academic writing
c) British vs. American English – which to choose when writing as an academic
E. Avoid (Academic) Death: The deadly sins of writing in English for non-native English speakers – with concrete examples

𝑫𝒂𝒚 𝑰𝑰. 𝘼𝙘𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙘 𝙒𝙧𝙞𝙩𝙞𝙣𝙜 𝙒𝙤𝙧𝙠𝙨𝙝𝙤𝙥 (Sobota 13.00 – 18.00)
A. Make Grammar Sexy Again! Academic Writing and English Grammar:
a) cases
b) proper usage of articles
c) moods
d) tense agreement
e) how to avoid the passive voice
f) adverbial phrases
g) adjectival phrases
h) main clauses
i) subordinate main clauses
j) countable nouns
k) uncountable nouns
B. Make Them Think You’re the Next Einstein: How to write more convincingly and confidently as an academic
C. Put Your Guns Into Practice: Concrete examples and groupwork – spotting errors and editing real-life works of native and non-native English speakers
D. 𝐷𝑟𝑎𝑓𝑡 𝐴𝑠𝑠𝑒𝑠𝑠𝑚𝑒𝑛𝑡𝑠 – 𝑊𝑟𝑖𝑡𝑖𝑛𝑔 𝑊𝑜𝑟𝑘𝑠ℎ𝑜𝑝
W ramach tej sesji profesor Roberta Ward będzie pracować na tekście akademickim nad którym Ty sam/a osobiście pracowałeś/aś (jeśli zdecydujesz się nam taki nadesłać – nie jest to obowiązkowe, ale serdecznie zachęcamy!). Profesor oraz reszta grupy zaopiniują tekst oraz dokonają niezbędnych poprawek.
Profesor Word może przedstawić również kilka własnych tekstów jako przykłady i zademonstruje dlaczego napisała je w taki, a nie inny sposób. Profesor Ward nauczy w ten sposób uczestników skutecznie wyszukiwać i korygować błędy opierając się na wiedzy zdobytej podczas poprzednich sesji kursu.

📕𝐌𝐀𝐓𝐄𝐑𝐈𝐀Ł𝐘 𝐒𝐙𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍𝐈𝐎𝐖𝐄
Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw darmowych materiałów do samodzielnej nauki Academic Writing.

👨‍🏫𝐏𝐑𝐎𝐖𝐀𝐃𝐙𝐀̨𝐂𝐀
Profesor Roberta Ward uzyskała tytuł doktora nauk prawnych na University of Maryland Law School, tytuł magistra z nauczania języka angielskiego jako obcego (TESOL) na California State University oraz tytuł LL.M. in International Human Rights and Humanitarian Law na Washington College of Law at American University (Washington, D.C).
Profesor Ward jest obecnie profesorem na University of California at Davis Law School. Przed rozpoczęciem kariery akademickiej była przez wiele lat sędzią w stanie Kalifornia i praktykującym prawnikiem.
Profesor Ward ma rozległe doświadczenie w prowadzeniu kursów dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, w tym przede wszystkim z zakresu pisania akademickiego (Academic Writing), pisania prawniczego (Legal Writing) i pisania biznesowego (Business Writing).
Poza wykładaniem w energiczny i interaktywny sposób, profesor Ward zajmuje się teraz sprawami imigracyjnymi pro bono. W wolnym czasie dużo podróżuje (jej ulubiony region to Włochy).

✅𝐂𝐄𝐑𝐓𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐓
Wszystkie nasze kursy są oficjalnie certyfikowane. Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy certyfikat opatrzony podpisem Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. Akademickich Center for American Studies.
Cyfrowy certyfikat w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn.
Certyfikat zawiera również nazwisko prowadzącego szkolenie oraz wskazanie liczby odbytych godzin szkoleniowych. Nasze certyfikaty są powszechnie uznawane w ramach realizacji obowiązku samodoskonalenia zawodowego.

➡️𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐂𝐓𝐖𝐀
❗ Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 1 grudnia 2023*) koszt udziału w kursie to tylko 259 PLN❗
Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do 23.59 dnia 5 grudnia 2023), koszt udziału w kursie to 329 PLN.

Link do bezpiecznych e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta): buy.stripe.com/dR6fZffOp2zxgRa8Ch

Opłatę wnieść można także przelewem na konto:
Center for American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank
Tytuł przelewu: Academic Writing in English course

*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.

🖋️𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐀 𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐊𝐔𝐑𝐒
Rejestracja na kurs:
https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/academic-writing-made-easy-course-with-a-scholar-f
Ostateczny termin zgłoszeń w ramach II puli to 5 grudnia 2023 (lub do wyczerpania miejsc).
Sugerujemy nie zwlekać z rejestracją – liczba miejsc jest ograniczona.

➡️𝐏𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀?
Wszelkie pytania prosimy kierować do Koordynatorki kursu, pani Rity Tomala, na adres tomala@cfasofficial.com
Chętnie pomożemy.
Do zobaczenia online!