Lista darmowych banków zdjęć, które pomogą Ci w tworzeniu grafiki dla potrzeb eventu prawniczego

Zdarzało się, że niektóre z dodawanych eventów zawierały dosyć… „Nietypową ilustrację prezentującą tematykę wydarzenia”. Dlatego w trosce, o jakość wizualną przyszłych konferencji oraz szkoleń prawniczych w naszym kalendarzu – przygotowałem zestawienie stron, z których można ściągnąć wysokiej jakości grafikę pochodzącą z legalnego źródła.

Co do legalności…

Zanim zaczniesz ściągać zdjęcia pamiętaj o tym, że w darmowych zbiorach ich autorzy nie zawsze pozbawiają się całkowicie praw autorskich. Dlatego należy pamiętać o paru systemach licencjonowania Creative Commons:
CC BY: korzystamy dowolnie z udostępnianych zdjęć/grafik/infografik z koniecznością podania ich autora.
CCo: korzystamy dowolnie z udostępnianych zdjęć/grafik/infografik bez konieczności podawania nazwy ich autora.
CC-NY: korzystamy dowolnie z udostępnianych zdjęć/grafik/infografik bez konieczności podawania nazwy ich autora – prócz wykorzystania ich w celach komercyjnych.

Warto również wiedzieć, że fotografie na licencji CC możemy wyszukać bezpośrednio przez Google. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać daną frazę wybieramy opcję wyszukiwania „Grafik”,
a następnie „Narzędzia” i zaznamy licencję w „Prawach do użytkowania”.

Lista darmowych banków zdjęć

Tworząc poniższą listę darmowych banków zdjęć, ograniczyłem się do opisu zestawiania poprzez wypis najbardziej charakteryzujących je „haseł”:
1. Unsplash – widoki, natura, podróże.
2. Freepikwektory, ciekawe rysunkowe grafiki i zdjęcia zawierające pojedyncze elementy.
3. Startup Stock – biurowe klimaty, korpo, technologia.
4. Split Shire zdjęcia osób, wysoka jakość detali, nadające się do retuszu.
5. Pixabay – wolna amerykanka, wszystko i nic, graficzny stadion stulecia.
_____________
6*. New Old Stockzdjęcia retro z publicznych zasobów/archiwów (niesamowite stare fotografie, warto wejść chociażby z ciekawości, tym bardziej jeżeli jesteś fanem czarno białych zdjęć jak np. ja: insta link).
7*. Styled Stockoblane tiulem i cukierkowatością bardzo stylowe i estetycznie dopracowane fotografie, nie zalecam tam wchodzić Panom, ponieważ można poczuć ten „dziwny niepokój”, który zawsze czujemy patrząc na domek z lalkami Barbie w sklepie z zabawkami.
8*. Foodies feed – If U like Pina Colada.. ♪ ♫ ♫ U can find photo here ♫♪… znajdują się tutaj zdjęcia np. owoców, warzyw,  drinków oraz potraw

I tym oto gastronomicznym akcentem kończę dzisiejsze (piątkowe!) zestawienie,

udanego weekendu!