Trzy narzędzia online pozwalające tworzyć grafikę dla potrzeb konferencji prawniczej

W dobie internetowych rewolucji i wysokich wymagań odbiorców jakość graficzna prezentowanych przez nas treści wpływa na to, w jaki sposób zostaną one odebrane. Dlatego postanowiłem przedstawić Wam 3 narzędzia online, dzięki którym przygotujecie grafikę konferencji prawniczej bądź szkolenia w profesjonalny sposób od strony wizualnej oraz przy zachowaniu odpowiednich wymiarów, tak aby spełniały wymogi narzucone np. przez portale społecznościowe.

CANVA

Jest to darmowe, niezwykle funkcjonalne i intuicyjne narzędzie online pozwalające na tworzenie grafik, które przydaje się w szczególności przy przeróbce. Pozwala ono między innymi na: umieszczanie tekstów, dymków, symboli, *sugerowanych elementów graficznych, kadrowanie zdjęć oraz nakładanie na nie filtrów. Ponadto umożliwia dopasowanie grafiki pod wymiary gotowych szablonów, posiadających proporcje odpowiednie dla ww. wymóg narzuconych m.in. przez portale społecznościowe.

Link: https://www.canva.com/

Osobiście – najczęściej korzystam z tego narzędzia, w szczególności w wersji aplikacji mobilnej, która jest bardzo wygodna w obsłudze.

*kiedy mam problem z dopasowaniem proponowanej przez Canve grafiki bądź szukam czegoś innego, wspieram się: https://www.flaticon.com/

BeFUNKY

Jak sama nazwa wskazuje w wolnym tłumaczeniu „bądź odjechany/luźny”, ogarniaj grafiki na event bez zbędnej spiny „Kliknięcie tu! Kliknięcie tam! Grafe na Lex Eventum, gotową mam…”.
Program BeFunky w swojej wielofunkcyjności i prostocie jest podobny do ww. Canvy, natomiast zdecydowanie lepiej się sprawdza w przypadku przerabiania fotografii, gdzie czasami jest potrzebny retusz filtrem albo inny efekt poprawiający jakość obrazu

Link: https://www.befunky.com/

GRAVIT 

Kolejnym narzędziem w zestawieniu jest program do obróbki wektorowej grafiki Gravit. Czym są wektorowe grafiki? Najprościej tłumacząc, są pewnego rodzaju „klockami graficznymi”, które układamy wedle naszych twórczych potrzeb. Bywają pomocne w szczególności podczas tworzenia kreatywnego contentu, gdzie każdy dobrany element graficzny, jest niezwykle istotny w przekazie, a mamy problem z jego narysowaniem/stworzeniem. Polecam ten program, ponieważ coraz częściej organizatorzy eventów prawniczych, zamiast podstawowych informacji na suchej shtoockowej grafice (z darmowego banku zdjęć), tworzą genialne, przykuwającą uwagę ilustracje, przy użyciu omawianej grafiki wektorowej.

Link: https://gravit.io/

 

To by było na tyle. Jestem przekonany, że podane wyżej narzędzia są wystarczające. Dlatego liczę na waszą inwencję twórczą, która z pewnością urozmaici wygląd Lex Eventum – Waszego kalendarza eventów prawniczych.

Gdybyście chcieli poszerzyć wiedzę nt proponowanych narzędzi online do tworzenia grafiki, polecam poniższe artykuły, którymi się posiłkowałem:

Do następnego!
Przemek